| Giirll a întrebat:

Vreau sa ma convingeti si pe mine. De ce unele fete (cum ar fi eu) refuza baietii care le place de ele si insista mult ca sa fie cu ele. Iar in loc de baietii astia care umbla atat dupa ele, ele se indragostesc de baietii care pur si simplu nu prea le pasa de ele? Nu-nteleg. am 18 ani, dar pana acum numai asa mi s-a intamplat. Chiar as vrea sa inteleg. Nu zic ca nu am avut noroc in dragoste, caci am avut si mult. Dar chestia asta n-o inteleg de ce noi fetele cam tot timpul ne indragostim de aceia care nu ne baga in seama, la care nu le pasa de noi?

Răspuns Câştigător
| Syaaa a răspuns:

Pentru ca noi, uneori nu-i vedem pe aceia care ne iubesc cu adevarat. Noi speram ca acela de care ne place, sa fim gata cu el. Iar atunci cand observam caci ne respinge sau ne ignora din ce in ce mai mult, noi ne simtim si mai atrase si vrem cu atat mai mult sa fim fericite langa persoana respectiva.Dar nu va fi niciodata asa! Celui ce nu-i pasa de tine si te ignora chiar daca vei ajunge sa ai o relatie cu persoana respectiva, nu va fi una pe o perioada lunga.iar atunci pers.respectiva te va face sa suferi din ce in ce mai mult. Noi(unele fete, ma refer) in loc sa-i iubim pe cei ce ne iubesc, noi ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc. Asa e firea (unora) dintre noi.Dar apoi iti dai seama dupa o perioada lunga de timp, cine ti-a fost alaturi mereu. la bine si la greu si cine nu. Iar atunci vom fii cuprinse de un sentiment de tristete amar.Mai bine am incerca toate sa-i iubiim pe cei ce ne iubesc si sa-i tratam cu indiferenta pe restul.(parerea mea)... Sper ca ai inteles ceva.cat de catbig grin daca nu Bafta:* sa gasesti raspunsul dorit``!

4 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Nu e vorba de sex aici, e vorba de natura omului! Si baietii fac la fel! Stii cum e, un tocilar e indragostit de o tipa "cool" si de aceea nu poate sa o vad pe tocilara care e indragostita de el, la randul ei, tipa cool, e toata amorezata dupa seful echipei de fotbal si din cauza asta nu poate sa vada ca tocilarul o place, iar seful echipei bla bla. Intelegi ideea, e ca un ciclu!
Explicatia este ca intotdeauna omul vrea ceea ce nu poate avea, sau in unele cazuri, ceea ce are dupa cateva eforturi!

| aryana1991 a răspuns:

Nu stiu sa iti explic foarte clar dar si mie mi s-a intamplat.cred ca se datoreaza faptului ca ne atrage indiferenta si ca ne plictisim de baieti care ne cauta in coarne mereu

| DeeaMarry a răspuns:

Pentru ca e mai palpitant. Pentru ca nu doriti relatii stabile, in care sa intervina monotonia si in scurt timp senzatia de plictiseala. Pentru ca atunci cand ai tot ce iti doresti pur si simplu te plictisesti.
Eu una nu sunt asa. Prefer relatiile in cadrul carora sa ma simt iubita, sa mi se acorde la fel de multa atentie cata acord si eu (adica foarte multa), sa fiu rasfatata si sa ma simt in siguranta.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ce spui tu nu e valabil pentru toate fetele.