| MihaAb199 a întrebat:

Vreau sa va cer părerea in legatura cu ceva care ma macină de ceva timp. Sa explic mai intai: am 17 ani si pana acum am avut o singura relație adevarata sa zic asa. Acum nu mai suntem impreuna, dar nu suntem certati sau ceva, vorbim ocazional. Relația a durat 7 luni si cand mai ieșeam vara si stăteam pe niste scări de la o intrare închisă dintr-un bloc, au mai existat atingeri..adica ne sărutam si el ajungea pe sub bluza, imi punea mana pe fund etc. Nu am ajuns niciodata mai departe si astea au fost de câteva ori si a durat putin. Ne-am despărțit de câteva luni si acum cand ma gandesc la fazele alea imi e foarte rusine..adica nu cred ca ne-a vazut cineva, dar si asa imi e rusine..si daca chiar ne-a vazut cineva, nu stiu, as intra in pământ de rusine..si in principal cineva care sa ma cunoască sau sa își dea seama cine sunt.
Va rog sa ma ajutați, ma stresează foarte mult problema asta, ma gandesc încontinuu la asta.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Ai o varsta la care multi tineri si-au inceput deja viata sexuala. Nu trebuie sa iti fie rusine, asa se intampla cand se mai incinge lumea big grin Nu te mai gandi la lucrul asta si ocupa-ti timpul cu altceva, nu merita! Daca cineva te va judeca pentru lucrul asta, inseamna ca persoana respectiva e ipocrita. Fiecare am avut experiente de genul, unii au inceput chiar mult mai devreme. E ceva normal, natural.

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Păi e normal să te simți jenată având in vedere că nu erai pregatită psihic pentru așa ceva. Și nici acuma nu cred că ești.