| beebo a întrebat:

Vreau sa va cer parerea in legatura cu o situatie in care ma aflu si va rog, care nu doreste sa ma ajute sa nu comenteze aiurea.

Eu sunt prietena buna si destul de apropiata cu un baiat, care tot imi da semne ca ar fi interesat de mine. Mereu cand iesim (in grupuri) sta aproape de mine si se lipeste cu corpul de mine, ma ia de talie. Ieri cand ne-am vazut aveam un tricou mai larg si s-a lasat in jos pe umar si mi se vedea umarul si breteaua de la sutien, el mi-a asezat tricoul la loc fara sa zica nimic. Sau, am fost in aceeasi clasa cu el pana m-am decis sa ma transfer la alt profil, si statea in spatele meu, nu exista zi in care sa nu se joace cu parul meu, sa nu ma bata la cap cu tot felul de chestii fara sens si cand am plecat din acea clasa (eu am terminat clasa a9a si am depus cererea de transfer la terminarea anului scolar) mi-a zis ca o sa-i fie foarte dor de mine si de glumele mele. Mereu ma intreaba lucruri despre mine si pare ca vrea sa stie tot ce se intampla in viata mea. Am vazut ca se comporta putin altfel cu mine, nu zice nimic ce ar putea sa ma supere si este foarte politicos. Mai si zice ca din toamna va avea motive sa treaca pe la clasa mea, ca sunt singura persoana, din fosta clasa, care e normala si cu capul pe umeri si mai aduce niste complimente, nu foarte des.

Eu nu prea ma pricep in chestiile astea pentru ca am avut o singura relatie pana acum si acea persoana si-a batut joc de mine in ultimul hal, desi eram cei mai buni prieteni inca din scutece. Asa ca daca este cineva care se pricepe si doreste sa ma ajute as fi bucuroasa, vreau sa stiu daca el chiar e interesat si nu face lucrurile astea la misto si de amuzament. Problema este ca eu il simpatizez putin, iar prietenii mei nu prea il suporta si sunt putin impartita in legatura cu asta.

Multumesc oricui care ofera 5 minute sa citeasca intrebarea si sa ma ajute!

3 răspunsuri:
| qwertpro a răspuns:

Salut,din ceea ce spui tu pot concluziona ca baiatul dat e interesat de tine, si are anumite sentimente pe care nu ti le impartaseste direct.Nu cred ca ar face glume astfel, daca voia doar sa faca misto de tine nu era sa se poarte atat de frumos, era mai mult sa te jigneasca si sa te faca sa te simti urat.Cand simtim ceva pentru o anumita persoana, e si normal sa ne purtam cu ea cat mai frumos ca sa formam astfel o imagine buna despre noi.Totusi,e important sa stii ca daca vei arata indiferenta si nu te vei arata de loc interesata de el, la un moment dat ar putea sa inceteze sa se poarte astfel cu tine si sa inceapa sa se indeparteze cu gandul ca tu nu esti de loc interesata de el. Ceea ce spun cei din jur nu este atat de important. Oamenii stiu doar sa barfeasca si sa spuna uneori minciuni despre altii, deci crede in fapte, nu in vorbe goale.Fiecare om are propriile sale pareri, deci important e sa iti formezi o parere pe baza propriilor ganduri, nu pe baza vorbelor spuse de cei din jur. Poti de asemenea sa vorbesti cu el pe tema asta, sa ai o conversatie cat mai sincera cu el si sa afli astfel daca intr-adevar are anumite sentimente neimpartasite fata de tine.

| Reluxandra a răspuns:

Da e interesat de tine dar incearca sa afli si tu mai multe despre el

| beebo explică (pentru Reluxandra):

Mersi mult pentru raspuns!