| eddy2012 a întrebat:

vreau sa va cer parerea. scrieti va rog pe youtube rihana s&m reverse, sau orice piesa de la lady gaga, rihana, beyonce, reversed, si va da acolo mai multe, si ascultati. invers se aud niste mesaje satanice. ce parere aveti? eu m-am cam speriat, vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Am citit si eu despre asa-zisele mesaje subliminale din anumite melodii si am ascultat cateva. Mi se pare pura autosugestie si cred ca daca cineva chiar vrea sa auda lucruri dubioase atunci cand asculta o melodie invers, chiar le va auzi. Practic nu este posibil sa creezi o melodie care sa aiba un sens ascultata in sens invers, sa nu mai spun de versuri. Este putin paranoica abordarea asta si este acelasi lucru ca atunci cand ti se pare ca vezi anumite forme in nori sau fata cuiva intr-un model abstract. Mai exact, este doar imaginatie.

1 răspuns:
| SuperCap a răspuns:

O Doamne! deci habar n-aveam! acum am cautat e curiozitate si vad ca sunt o groaza asa. Interesant.