| Utilizatorgoogle a întrebat:

Bună TPU, vreau sa va cer un sfat în legătură cu fostul meu iubit care m-a lasat pe motiv ca nu am putut intra la liceu in orasul in care este si el. Pe timp cat am fost impreuna i am promis ca voi merge acolo la liceu, dar acum ca nu am intrat m-a lasat. Cand eram cu el impreuna vorbea cu multe fete si aseara mi-a zis ca isi făcea planuri cu mine ca ma iubea extrem de mult si ca toate planurile noastre s au dus. El acum are o relatie cu o alta fata care este de aici din zona si cand i-am zis ce o sa faca daca el e in oras la el si ea a aici a spus ca pe ea o iubeste si vrea ceva cu ea. Aveti vreun sfat pentru mine ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa pui mana serios pe carte, in felul asta ai sanse ca dupa clasa a IX-a sa te transferi la alt liceu, mai bun.

| Utilizatorgoogle explică (pentru Violleta2022):

Stiu, m as transfera pentru el, dar a zis ca pana atunci poate are pe altcineva

| Violleta2022 a răspuns (pentru Utilizatorgoogle):

Atunci este clar, ca nu te vrea deloc in viata lui.

| dullcat a răspuns (pentru Utilizatorgoogle):

Transferul la alt liceu il faci pentru tine, daca tu consideri ca te va ajuta mai departe sa inveti mai bine si sa iti ofere oportunitati pe care nu le aveai la vechiul liceu, nu pentru un baiat care nu da doi bani pe tine! Este totusi un efort considerabil sa te adaptezi din nou, sa te obisnuiesti cu colectivul si profii, crezi ca ar merita? Clar nu.Baiatul acesta ar face acest lucru pentru tine? Din nou nu, o stii si tu.

| suntserios a răspuns (pentru Utilizatorgoogle):

Tu la 14 ani te transferi de la un liceu la altul pentru un vlăjgan? Bun trolling.

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa-l uiti, deoarece iubirea reala nu este azi cu o fata, maine sau peste o saptamana cu o alta fata, in niciun caz.laughing Nu a fost niciodata vorba de asa ceva la voi, ci maxim un atasament mai puternic, dar totusi superficial, tipic adolescentin. Abia dupa ce avansati in varsta va prindeti voi ce-i iubirea.Succes la liceu.