| Analisse a întrebat:

TPU!
Vreau sa va intreb ceva... Poata v-i se pare ridicola intrebarea, dar vreau sa aud parerea voastra sincera (nu cu linguseli sau chestii de genul :"Nu ma intereseaza decat persoana")
Sunteti cls. a V-a si o colega noua vine in clasa. Fiind noua nu prea aveti tangente cu ea si nici nu prea vorbiti cu ea.
Acum sunteti in clasa aVII-a, deja. Sunteti mari si realizati cu timpul ca familia acelei fete "noi" nu are venituri prea bune.
Avand in vedere ca sunteti intr-o clasa in care majoritatea copiilor sunt de bani gata, voi ce ati face: v-ati imprietenii cu acea fata sau ati lasa loc doar de "Buna ziua"? (Avand in vedere ca fata este o fire mai retrasa, dar daca ai sta sa o cunosti ti-ar face o impresie chiar buna)
Mai ganditi-va ca daca v-ati imprietenii cu ea ceilalti prieteni nu ar mai sta cu tine considerandu-te ciudat.
Va rog sa da-ti raspunsuri cat mai sincere posibil. La cel mai sincer raspuns considerat de mine dau FUNDA.

4 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Daca mie mi-ar placea compania acelei persoane nu mi-ar pasa de ce zic restul "prietenilor" care pana la urma nu iti sunt chiar asa prieteni daca te lasa balta din cauza ca stai cu cineva care nu are atat de multi bani

| MarineM1 a răspuns:

As vorbii cu ea, daca as avea ce vorbii cu ea as continua sa discutam fara nicio ezitare. dar daca nu am gasi subiecte de discutie, as lasa loc de buna, ce faci, ai scris? si cam atat

| Kanyuka_Mihai_1998 a răspuns:

Daca o persoana este mai retrasa de cei lalti si familia iei ii mai asa nu inseamna ca deja ii o persoana prosta toti avem sufletul la fel si daca umbli cu acea persoana nu are nimica vei stii atunci cine tis prieteni adevarati

| Roxaname a răspuns:

Eu iti raspund sincer acum as incerca sa comunic cu ea si daca este de treaba m-as imprieteni cu ea fara sa ma intereseze ce spun ceilanti colegi ce in ziua de azi gasesti foarte putine persoane care sunt de treaba am raspuns sincer funda?happy