| Unbearable a întrebat:

Vreau sa va intreb daca i s-a intamplat cuiva sa cumpere o vopsea de par Wellatone, iar dupa 3-4 zile sa va apara o alergie foarte urata, in cap, si pe spate in special, in zona umerilor.Prietena mea are problema asta, are 22 de ani.Nu i s-a mai intampat asa ceva niciodata! Si doar s-a vopsit de multe ori.Sunt mancarimi insuportabile.As vrea sa o ajut, dar nici eu nu am putut, sper sa o faceti voi! Va multumesc tuturor!
kiss.

1 răspuns:
| pinkmouse375 a răspuns:

S-au intamplat cazuri, de exemplu daca a fost o firma diferita sau o substanta in vopsea pe care ea nu a mai folosit-o exista posibilitatea unei alergii.cunosc si eu un caz cand cineva se vopsise numai cu Garnier si apoi a incercat altceva. aceasta pers a avut eruptii faciale si restul'... Sfatuieste-o sa consulte un dermatolog sau sa se dea cu miere sau eventual cu suc de lamaie pe acele "pete".