| xDepression a întrebat:

Buna TPU vreau sa va spun o poveste care se repeta zilnic.
Cand am venit la alta scoala in clasa a 5-a toti ma barfeau iar in clasa a 6 -a ma credeau fitoasa, o timida si mai ales ca nu invat prea bine ( 7, 8, 9, 10) notele astea le iau si isi bat joc de mine daca imi iau un lucru nou : Vai draga de unde t-i le-ai luat si ceva de genu etc. Ei ma cred fitoasa dar am o colega care vai are IPHONE lucuieste la vila si i-am zis : tu la ce dermatolog te duci? iar la ea: pai la unu speciala draga nu la cacaturile alea care se duce lumea si ceilalti stau cu ea ...De ce se compoarta asa cu mine? fundoi

Răspuns Câştigător
| DEVOL a răspuns:

Draga...aici e doar invidia, de ce sa iti distrugi tu ziua din cauza lor? Doar nu te trezesti dimineata sa impresionezi pe nimeni tu( doar pe baiatul care iti place)
Stai linistita ca nu esti nici prima nici ultima in situatia de fata,esti o fata norocoasa asa cum esti, vei avea de invatat din asta, si vei invata sa tii capul sus, mergi pe durmul tau, si intoarce capul la ce spun altii, acum e momentul ca tot ce spun ei sa iti intre pe o ureche si sa iti iasa pe alta.Nu te obosi cu astfel de specimene.Tie iti place cum esti? Iti place de tine? Te simpti bine in pielea ta? Daca da, atunci draga, mergi tot asa inainte, increderea de sine conteaza mai mult ca orice

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Oameni fara viata. comenteaza de altii, asa e cand invidia e mare. nu asculta gurile rele, ca nu sunt cu nimic mai buni ca tine, lasa-i sa comenteze, se pare caviata ta e mai importanta pentru ei decat a lor. happy

| ComeAsYouAre a răspuns:

Ei se comporta asa din prostie si rautate. eu acum am terminnat a 8-a. intr-a 5-a si a 6-a am trecut prin aceleasi lucruri si am crezut ca daca o sa ma schimb, lumea o sa ma placa, dar u a fost asa. in ultimele luni din clasa a 7-a si in clasa a 8-a am decis sa fiu eu insami si sa nu-mi mai pese ce zic altii. acum toate fetele din clasa sunt prietene cu mine si una-doua ma suna si chestii, da' uneori mai aud si barfe despre mine deci incerc sa nu ma atasej emotional de nimeni. ma prefac pur si simplu ca nimic nu ma afecteaza si zambesc mereu. daca ma enerveaza cineva foarte rau la scoala imi pun castile in urechi si ascult muzica (bvb, nirvana, hole, motionless in white, skillet, bullet for my valentine, asking Alexandria, new religion etc) si ma calmez...

| xDepression explică (pentru ComeAsYouAre):

Da-mi si mie id-ul tau happy

| ComeAsYouAre a răspuns (pentru xDepression):

Te bag eu in lista

| Meap a răspuns:

Buna,nu asculta parerea celorlalti.
Fii tu insuti!
Bye.