| pufarinaa4o a întrebat:

Buna TPU... vreau si eu niste statusuri` da` sa nu fiiie triste` :*.

Dau FUNDITA la cele mai bune :*

Răspuns Câştigător
| RosaL a răspuns:

1) Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine, si nu permite altora sa renunte la tine!
2) Realitatea bate platourile de filmare. Viata`i frumoasa si fara efecte speciale!
3) Am invatat sa am rabdare. Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare!
4) E atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.
5) Daca as fii apa nu as avea nevoie de lacrimi. Daca as fii foc nu as avea nevoie de caldura. Daca ai fi langa mine nu as avea nevoie de nimic!
6) Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat
7) Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi!
8) Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate…
9) Caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!
10) Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem, suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!
11) Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi!
12) Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore
13) Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.
14) Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar; important este sa-i cultivam caracterul.
15) Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
16) Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
17) Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
18) Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Sper sa-ti placa... Funda happy

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Vezi pe www.statusuri.ws, www.statusuri.ro, ș.a.
Baftă!