| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Vreau si eu niste trucuri usoare pentru a imi impresiona prietenii, niciun filmulet, doar explicatii! Funda si vot!

2 răspunsuri:
| Lavy a răspuns:

Hei buna! Azi am un truc pentru tine! Usor! Care ar trebui sa iti iasa! Ei bine:Zile prietenilor tai ca ai puteri care ghicesti culorile care ti se pun in mana la spate! Prietenul tau iti va da un creion simplu :http://papetshop.ro/......albine.jpg sau http://www.bizoo.ro/......891327.jpg :D (de preferabil de ceara)...
Apoi, daca ai un creion normal in ambele maini o sa incerci sa iti colorezi partea alba de la unghie si daca ai un creion cerat pur si simplu o sa il zgari un pic cu unghia. Dupa ce ti-ai colorat unghia sau ai zgariat creionul te prefaci ca duci mana la gura (ai simtit o pielita, ti s-a rupt o unghie ) si te uiti ce uloare tia ramas pe unghie!:D Si...o sa ii uimesti!:)

| MirunaElena a răspuns:

Sunt diferite trucuri cu carti de joc, de exemplu:
pui la inceputul pachetului de carti un 9 de inima rosie, apoi un 8 de inima neagra, si apoi un 8 de inima rosie, iar la finalul pachetului un 9 de inima neagra.
iei primele doua carti pretinzand ca sunt alese la intamplare, le arati prietenilor tai, apoi le infiltrezi in pachet, rugandu-i sa verifice asta.
dupa aceea "arunci" pachetul dintr-o mana in cealalta agatand prima si ultima carte, si anume 8-ul de inima rosie si 9-le de inima neagra, pe care le arati lor, insa ai grija sa nu se observe!
prietenii tai vor fi uimiti pentru ca vor crede ca sunt cartile initiale, chiar daca ele de fapt au culorile inversate :d
multa bafta, sper sa reusesti! kiss