| Miki_2661 a întrebat:

Vreau si eu sa va cer o parere si daca se poate si un sfat. O sa va povestesc ce mi s. a intamplat azi. Una dintre prietenele mele este putin mai rautacioasa, si astazi m.am suparat pe ea impreuna cu alta prietena, din cauza comportamentului ei si prin ignoratia sa. Fara sa stie ca ne-am suparat, noi am decis sa numai vorbim cu ea. Dar totusi eu nu am putut si i-am raspuns intrebarilor ei. La ore ea nu a mai stat cu noi, iar apoi tot ea s-a suparat, pentru ca a zis ca noi suntem de vina. Acum da vina pe noi ca nu ii suntem prietene. Mie imi pare rau totusi ca am ajuns in situatia asta, deoarece eu petreceam foarte mult timp cu ea. Ce sa fac acum, cum sa ii explic sa ne impacam sau sa ii spun macar ca am gresit. funda sad:*

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Buna Miki:*
Pai voi nu ati gresit cu nimic.Pana la urma e prietena voastra dar cel mai bine ar fi ca tu cu cealalta fata sa va puneti de acord si sa vorbiti fata in fata cu ea. Puteti sa-i spuneti asa"Hey...sa stii ca noi iti suntem prietene, altfel nu am fi trecut prin atate impreuna, insa uneori ne deranjeaza comportamentul tau pentru ca cateodata devii rautacioasa.Nu te supara pe noi dar e mai bine sa iti spunem tot ce ne deranjeaza in fata.Cu ocazia asta cu ajutorul nostru speram ca poate te vei schimba.Asa e cel mai bine pentru prietenia noastra."Sau... ceva de genul. Explicatii ca nu e bine ceea ce face si cu acest comportament va avea mult de suferit in viata.
Sper ca te-am ajutat si ca va veti impaca cu prietena voastra.Succes!:*

7 răspunsuri:
| Punky a răspuns:

Cheam`o intr-o zi in oras sau daca nu poti si nu ai timp intr-o pauza la scoala explica`i ca a gresit, ca nu s`a comportat adecvat si prin asta v-a jicnit.Vezi ce va zice. si daca ii va parea rau merita sa o iertati, daca nu ...nu are rost sa va complicati.

| Yannaa a răspuns:

Te inteleg deoarece si eu am patit acelasi lucru zi-i ca-ti pare rau si imbratiseaza-o, dar pe viitor ai grija cum imi alegi prietenii :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu... te duci la ia si ai spui [pe un ton... cat de cat sa nu va luati la cearta mai rau]!

| dutsa24 a răspuns:

Mm.il lamurestu totul ca la o prietena cu un ton mai jos, dar tot o data ii explici de comportamentul ei fata de voi, care nu va pica bine voua. dupa care iei decizia sa faci tu primul pas sau sa astepti poate o sa isi corecteze ea atitudinea fata de tine...
bafta. daca ti-am fost de folos funda.plizzz

| Nicoleta a răspuns:

De ce sa stati tot voi dupa ea sa ii faceti mofturile, cand de fapt ea e cea care s-a comportat urat cu voi?
Explica-i care a fost situatia si cere-ti scuze daca chiar crezi ca tu esti cea care a gresit.

| Mihaela987 a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza comportamentul ei si ca ai vrea sa fiti iar prietene dar sa se schimbe putin si ea

| simonna a răspuns:

Ce sa explici nu te mai baza atat pe prieteni pentru ca nu exista si mai bine ti-ai face ca prieteni parintii te vor iubii si ajuta neconditionat, u faci cum vrei.