| Tatyanayo a întrebat:

BUNA TPU... Vreau si eu Statusuri cat mai noi fara site! Multumesc frumos FUNDA kiss!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Un zambet nu costa nimic, dar ofera multe!

Când un cuplu se desparte stii ce spun amândoi? "ȚI-AM DAT TOTUL!" E adevărat. Însă nu i-ai dat ce avea nevoie.

Furia pe care o simțim față de o persoană care n-ea dezamăgit este direct proporțională cu importanța pe care i-am dat-o.

Some people make the world special just by being in it.

Timpul e singurul dusman si poate asa a fost mereu, Trecutul e trecut,prezentul e in fiecare zi de azi, viitorul e incert, Dar si cu toate astea, mainte totul poate fi perfect.

Iubirea-i un ocean sunt prinsă în el de-un an, n-aş vrea să ajung niciodată la mal, trăiesc din fantezii, visez la nebunii e o poveste pe care o ştii.

Nu e primul care pleacă și nici primul care vine, dar e ultimul cu care stau să-mi bat joc de mine...

Defectele mele poate vor indeparta multe persoane, dar macar stiu ca cine imi va ramane alaturi ma va aprecia pentru ceea ce sunt!

Niciodată nu va fi prea târziu să spui "te iubesc". În schimb, poate fi prea târziu să mai primești ca răspuns "și eu".

In viata nu trebuie sa treci peste furtuna, ci sa inveti sa dansezi in ploaie.

Mulţi iubesc, dar nu ştiu să demonstreze.

Chiar fără să joc fotbal, o mai dau şi eu în bară.

Sunt oameni care, atunci când intră în viaţa ta, vin cu toată încărcătura trecutului lor. Vin cu dezamăgiri, cu dureri, cu complexe şi cu lupte interioare, iar toate acestea, in mod inexorabil vor deveni şi ale tale.

Tot ajutorul pe care l-ai oferit cuiva şi toate gesturile frumoase vor fi uitate de îndată ce ai deranjat cu ceva.

Un suflet singur trăieşte bucuriile pe jumătate, iar durerile dublu

Plictisit de minciunile pe care le aud zi de zi te asult iti dau dreptate dar de fapt e ca si cum ai vorbii cu peretii.

Dacă iarna glumeşte cu noi până în Martie atunci vreau ca vara să se răzbune până în Decembrie!

In fiecare zi, eu vreau mai mult decât un răsărit...

Nu conteaza distanta, conteaza ce simtim!

Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!

Daca nu erai tu, poate nu mai eram acum, cine sunt, unde sunt, sigur eram pe alt drum

Cel mai crud lucru e sa lasi pe cineva sa se indragosteasca de tine chiar daca stii ca nu ai de gand sa ii raspunzi la fel

M-ai avut, dar m-ai pierdut… Dar iti garantez ca niciodata nu ma vei mai pierde… Pentru ca nu poti pierde ceva ce nu mai ai!

A pus suflet desii stia ca greseste!

Un ocean de lacrimi simt… Ochii mei incet se sting… Un ocean de vise ai sters… Ai ales sa fii ultimul vers…

Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!"

Pentru el sunt niste amintiri care vesnic o sa doara, dar pentru tine e doar o poveste de seara

O lacrima pe obrazul meu, arata cat mi-a fost de greu, dar nu regret nimic, eu te-am iubit!

N-ai cum sa-i ceri omului ceea ce el nu e in stare sa-ti dea, mai ales cand vine vorba de emotii!

Ai fost un prost. Nu trebuia s-o visezi, trebuia s-o iubeşti!

Oamenii care par reci si indiferenţi… candva au iubit mult

Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc

Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim…

Mi’e dor sa te strang in brate, sa te sarut… Mi’e dor sa imi vorbesti, mi’e dor sa te ascult!

Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted

Nu ma gandesc niciodata la viitor. Oricum vine destul de repede

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica

Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este… sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii

Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop

Cel mai bine e sa copilaresti sau uiti de rele si sa visezi

Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge

Trebuie sa iti zic din nou? Eu nu fur inimi, le primesc cadou!

Nu te lasa pacalita de vorbe frumoase, toti stiu sa le spuna!

Tacerea este cel mai zgomotos plans al unei fete

Orice femeie merita sa auda un "esti frumoasa" din cand in cand

Alint-o, iubesti-o, ai grija de ea, e inca micuta… nu stie ce vrea…

Femeia, devine întodeauna emblema barbatului!

Inima unei fete nu se cumpară: ori o cucereşti, ori o furi…

URASTE-MA ca de iubit n-ai fost in stare

In casa curatenia este mandria femeii

Sa strici ce-a fost, chiar crezi ca poti? Asa ca mine crezi ca-s toti?

Despartirea doare, dar uneori doare si mai rau sa ramai cu el

Toti ramaneti soricei in ochii mei de vultur!

Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau

Aleg raul pentru binele meu

Regulile pe trecerea de pietoni. Verde – mergi, rosu – fugi!

Nu stii – de invat, nu poti – te ajut, nu vrei – TE OBLIG!

Dupa o bere am 250 de cai putere

Am nevoie de o vacanta de 6 luni, de doua ori pe an.

Cel mai bun psiholog e un prieten beat!

Prietenii nu te suna – inseamna ca la ei si fara tine e bine

Pretuieste acum! dar nu pe urma…

In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi

Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea.

Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect

Raman impacata cu gandul ca intr-o zi o sa-ti vina randul

A pus suflet desi stia ca greseste!

Toata amintirea cu tine e tinută in secret in suflet la mine

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Atunci m-ai dat la o parte… acum te gandesti la mine…

Nu te lasa pacalita de vorbe frumoase, toti stiu sa le spuna!

Imi fac rau cu mana mea, ca vreau ce nu pot avea!

E o vorba si are rost : cand esti bun esti luat de prost

Chiar daca iti ceri scuze, uneori lucrurile raman la fel…

Iert uşor, poate prea uşor uneori. Însă nu uit niciodată

Cam atata... Sper ca am ajutat

2 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2. @. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16. Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

18. Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

19. Opreste-te o clipă si caută in tine. Inauntru e un copil ce intreabă de mine.

20. Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

21. Știi mă? Știi? Că lângă tine ar fi, chiar dacă nori în viața ta ar veni. :]

22. Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare. e mai bine așa... sper să le fie bine în continuare

23. E greu mă. Totul in jurul meu imi trezeste amintiri.,=.

24. E micuta dar ii dulce iar cand te uiti la ea gandu' iti fugee`

25. Si n' am de gand, sa te mai las curand Si totusi ma crezi pe cuvant chiar daca o iei razand.

26. E, lumea care iti vorbeste frumos Si-n fata si-n spate, da' vorbele-s pe dos E, cate-o emisiune cu promisiuni, Aceiasi vrajeala e de luni pana luni Azi, e Romania e tot aia de ieri Degeaba au murit si studenti si mineri...

27. Caracteru’ omenesc te lasa des fara cuvinte…

28. De ce tot ce e frumos trece mult prea repede De ce nu pot avea pe fata numai zambete De ce viata nu e asa limpede Atatea cuvinte, atatea sperante aruncate in zadar De ce viata e ca o balanta, dulce sh amar

29. Din fericire, lucrurile frumoase sunt intrerupte.=) Reluate apoi, ca să te poti bucura de ele.Din nou. si din nou.

30. Creativitatea nu sta in pensulă sau in stilou. Creativitatea stă in tot ce e trait de-alungul vieti de cineva. Experiente care se adună si rezultă la asta.

| Iubibilăă a răspuns:

De astazi tin regim de vise.sa te uit mi.am promis! Ne nastem singuri, murim singuri. Aparent traim împreuna vantul adie usor si luna blanda sta frumos pe cer.ai plecat.Traim intr-o viata maro si suntem cat se poate de ipocriti! cand toate trec, trecem si noi.E prea devreme sa stai suparat, esti prea tanar sa plangi. Iubeste, atata timp cat esti iubit.ai realizat ca totul era in zadar? nu mai plange! ..maine o sa fie soare. Odata rupte, mintile nu mai pot fi cusute.Lacrimi inecate'n zambete, zile inecate` n sambete! Tu spui ca m-ai uitat desi traiesc la tine in minte, te minti si acum.desi iti e dor ai pus orgoliul in fatasentimentelor..Arzi de nerabdare Sa dispar Cand apar. Daca arzi de Nerabdare. Arzi de tot macar! Deoarece numai Timpul este capabil sa inteleaga cat de minunata este Iubirea.