| cocacola_7093 a întrebat:

Buna TPU:X as vrea sa slabesc 20 kg in 1-2 luni sau chiar mai repede; va rog sa ma ajutati app eu nu sunt o persoana prea sportiva, nu prea ies in oras deoarece nu am cu cine, imi plac fructele dar nu prea pot trai doar cu ele, si vreau sa dau jos burtice si grasimea de pe picioare deoarece imi este si rusine sa port pantaloni scurti I don't want to see straight face sau sa ma duc la piscina (ar trebui sa incerc sa slabesc mai mult luna aceasta deoarece acum nu prea poarta nimeni pantaloni scurti sau nu merge maine la piscine deoarece vremea nu este foarte buna la noi in oras) deci va roooog ajutati.ma...raspuns rapid si folositor= fundita + votbig grinhappy

2 răspunsuri:
| ionutb_9642 a răspuns:

Ai putea, dar sincer, foarte greu, in primul rand printr-o dietaa foarte stricta: cea mai buna ar fi dieta pe baza de varza, dar cu dieta aceasta trebuie sa fi atenta ca o sa pui foarte repede kg, inapoi: http://www.weightlossresources.co.uk/......p_diet.htm
O alta modalitate ar fi un program de fitness foarte strict de aproximativ 2 ore pe zi, Cel mai bun ar fi P90X, care dureaza in serii de cate 90 zile. Eu personal am inceput acest program acum 2 luni de zile si am obtinut rezultate foarte bune, nu am pierdut decat vreo 6-7 kg dar asta pentru ca eu nu ma concentrez pe slabit ci pe castigat masa musculara. Acest program are o parte care se concentreaza pe slabit si cu care sunt foarte sigur ca poti obtine rezultate formidabile, un dezavantaj este ca TREBUIE sa il folosesti cam 2 ore pe zi/6 zile pe saptamana si este destul de intens, un alt dezavantaj este pretul care aici in anglia este de aproximativ 130 lire plus ceva echipament ( eu am mai cheltuit inca 50 lire pe un set de greutati si bande elastice)

| Adda_5780 a răspuns:

In 2 luni ai putea sa slabesti 20 kg daa te tii de asta. poti sa incerci sa te trezesti la 9 (manacand ceva gen lapte cu cereale) si un fruct pe la 11. dupa la 14-15 pranzu` si pe la 19 cina. trebuie sa te culci pe la 22-23 deoarece somnu este important pentru organism si te alimenteaza, se zice ca atunci cand dormi slabesti pentru ca organismul se relaxeaza. de asemenea poti sa faci prin casa miscare, ceva gen abdomene sau miscari de picioare/maini. fii inventiva. nu trebuie sa flamanzesti pentru ca o sa te doara capu sau o sa mananci mai mult decat trebuie. mesteca mult ceea ce mananci si o sa ai senzatia ca esti satula :]. incearca sa te duci la bunici (adica undeva la tara) sa te plimbi cu bicicleta daca zici ca nu iesi in oras. trebuie sa ai initiativa, sa nu te abati de la reguli si sa renunti la dulciuri.( sau doar o inghetata gen pe saptamana xD). cred ca o sa reusesti. succesbatting eyelashes >big grin