| mika3la a întrebat:

Buna TPUlove struck la anul o sa ma mut in germania si inseamna ca voi fii clasa a 7, vreau sa stiu si eu cum e acolo la scoala? daca voi merge direct in clasa cu ceilalti copii sau o sa fac un an de pregatire? si cat de repede as putea invata germana? imi puteti recomanda un sit cu teste si tot felul de lucruri de unde pot invata germana? mersilove struck funda

Răspuns Câştigător
| ChrisLungu_7262 a răspuns:

Buna! Eu nu am fost in germani, dar am fost in Spania si cred ca e asemanator, eu acolo am avut de ales si am ales sa merg direct la scoala normala, fara pregatire, dar eu stiam sa vorbesc limba.deci poti alege.

3 răspunsuri:
| mika3la explică:

Nup

| mika3la explică:

Nu

| thevilake a răspuns:

Auzi u esti cumva eleva la 142 bucuresti?