| hamzam4 a întrebat:

Buna, trebuie sa completez fisa de admitere la liceu insa am niște rețineri. Am media 8.95 ( locul 252 pe judet), prima optiune o voi pune stiinte ale naturii (ma pricep la chimie(olimpic) si la biologie) la un liceu bun, Eminescu, unde anul trecut u.m. de admitere a fost 9.25, nu cred ca voi intra dar incerc. A doua optiune, stiinte ale naturii tot la un liceu bun, A.T. Laurian unde u.m. de admitere a fost 8.70 anul trecut. Aici am sanse dar s-ar putea sa fie mult mai multi cu note mari care vor aici. Problema incepe de la optiunea 3, nu stiu ce sa pun mate-info tot la A.T.L(8.72) sau Stiinte sociale la A.T.L(8.78) sau Stiinte ale naturii la un alt liceu lin Botosani, Grigore Antipa(7.70).
Mi-e putin frica la mate-info desi in 5-8 am avut mereu media 9 cu un efort minim iar la științe sociale nu prea stiu ce se face, istoria imi place. Pe viitor(la facultate) vad doua scenarii posibile 1 la medicina, 2 la academia de politie.Insa nu stiu ce sa aleg intre cele 3 profile. Imi puteți oferi o parere? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Diana06Ioana a răspuns:

Bună! Pune-le în ordine descrescătoare, mai întâi pune profilele pe care ți le dorești tu, apoi restul! Dacă nu îți place matematica, nu are rost să mergi, eu aș zice să pui științe sociale, apoi să pui științe ale naturii(7.70)! Mult succes!