| paulice a întrebat:

trebuie sa ii fac colegei de clasa un cadou de craciun...mentionez ca are 15 ani merci

Răspuns Câştigător
| thelowe a răspuns:

Cred ca ar fi potrivit un set cu fular si manusi si o canita de sezon(adica cu ceva de creciun pe ea)

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ceva specific Craciunului [un ren cu o cutie de bomboane/ciocolata]

| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde de colega.
-dulciuri
-cana pe care sa scrie numele ei
- ceva facut de tine, o decoratiune de craciun
- o carte pe care si-o doreste, sau un film.
- o caciula de mos craciun amuzanta
- sau poti un cadou amuzant, gen o bucata de branza (daca stii ca ii place), eu asa i-am dat unei prietene foarte bune cu care radeam, faceam glume non-stop.

Depinde de relatia ta cu ea, si de gusturile ei. Poti o trusa de farduri, sau niste accesorii (coliere, cercei, o brosa, etc.). Daca ii place sa picteze un set frumos de acuarele. E greu sa iti raspundem, pentru ca nu ai dat nici un detaliu despre colega.

| XByancaElenaX a răspuns:

Depinde de ce prefera domnisoara eu zic
-dulciuri (bomboane ciocolata)
-bijuteri(lantisor cercei bratara)
-handmade(Facute de tine)
-Niste haine(caciula.)
-COSMETICEEEE :X. Oricarei fete ii plac cosmeticele.De exemplu te interesezi in oras de produse de buna calitate.Iti dau exemplu:rimel de la l'oreal pana in 20 lei, oje de la farmec, sunt o nebunieeee pentru toate fetele, intrebi la farmacie produse pentru ten (curatare(lotiune tonica), demachiant, etc.), sunt pana in 20 si astea fiecare.Un ruj culoarea pielii adica cularea portocolaiu foarte sters, care s n se vada pe buze, un fel de balsam. Bunnn nu cred ca mai vrei sa continui ca te-am ametit rau cu toate aceste produse de FETE.Ti le-am zis(si mai sunt muuuulte alteele) pentru ca asta ar fi cadoul perfect pentru orice fata..Acum daca nu te descurci am alte idei:

-parfum Bvlgari (cel mai vandut parfum din lume pentru femei). Costa 250 lei )) suma ta maxima dar crede-ma ca cu siguranta merita banii
SAU alte parfumuri iti zic marca & P, Channel, Guci, Armani,
-Un buchet de flori sau o cutie de ciocolata sau ar merge si un animalut de plus

-un lantisor cu initiala(numele ei litera)..Pana in 40 lei, poate si 30 lei..De argint sa fie, doar nu vrei s te trezesti cu milioane pe cap daca ar fi sa ii iei aur.Iti zic pentru ca ai zis ca realtia voastra este serioasa.

-Un urss mareee de plus.Si asta e sooooper.Nu conteaza varsta aici. Poate as aiba si 20 de ani, poate chiar peste 20 ani.Ma refer mare, adica imens, cam cat tine de mare.Ala e apropae 1 milion

-niste cercei finuti, bratari multe (o sa gasesti in oras, dau la pachet bratrile.Sunt asa subitiri, colorate si foarte dragute) succes!

| Lora1 a răspuns:

-o esarfa
-obluzita de craciun
-ceva ce ii place ei
-un bibelou mare de craciun oricum ce va de sezonul acestawinking