| Anamaria6384 a întrebat:

Trec printr-o situație dificila și nu știu ce sa fac..de vreo luna și ceva iubitul meu nu mai voia sa ne vedem deoarece eu i-am greșit cu niște lucruri, i-am dat niște speranțe și promisiuni pe care nu le-am îndeplinit și timp de o luna îmi vorbea destul de intepat doar ca avea momente când îl apucau geloziile și ma bloca dar tot el ma debloca și etc..De vreo săptămâna îmi tot zicea sa îl las și îmi vorbea cu cearta mereu,eu timp de o luna îl tot întrebam dacă mai suntem împreuna și nu zicea nimic, nici da, nici nu, ca fix aseară sa îmi spuna sa îl las și sa ii văd mașina parcata la un hotel unde mergeam noi la începutul relației. I-am dat poza cu mașina și ca mie îmi spune ca nu mai ieșim ca nu are timp și etc, el tot vorbea cu mine gen sa îl las ca vorbim mâine și etc, a doua zi am început sa fac destul de urat prin mesaje și a venit sa ne vedem și sa clarificam ca el sa îmi spună ca de fapt nu mai eram împreuna de o luna și practic ca nu m-a înșelat. A zis ca nu are sentimente pentru fata aceea și nu are relație cu nimeni ca dacă avea ma bloca direct și etc. Am plecat evident din mașina și eu nu o sa îl mai caut, aici o termin.Intrebarea este ce inseamna aceste lucruri? De ce mai stai cu mine de vorba dacă ești cu alta,fizic, lângă tine, de ce îmi mai dai speranțe, de ce vii sa mai vorbim când puteai sa îmi dai Block dacă nu ma mai consideri iubita ta?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se folosea de tine, te avea ca roata de rezerva. Încetează să mai stai cu astfel de oameni care au toane si figuri. Cauta ti si tu un băiat care sa fie sigur că te vrea pe tine.

| Alina1322 a răspuns:

Fiecare om are momente in care reacționează ciudat. Poate nu știa cum să îți spună că vrea să vă despărțiți sau nu știa nici el ce vrea.

| EdwardMdk a răspuns:

Poate i-ai gresit cu ceva si a vrut sa se razbune,dar totusi unui baiat cand ii gresesti cu ceva incepe sa o ia razna,gen daca ii spui ceva ce nu ii convine gata s-a dus,incearca sa vorbesti cu el,dar daca a facut chestii din astea eu te rog sa-l lasi dracu ca stii vorba aia erai prea una pentru el,el a fost un prost ca te-a pierdut si stai calma ca in Romania sunt o gramada de baieti frumosi,incearca sa-l uiti,ca sa-l uiti incearca asta; joaca-te,iesi cu prietenii,fa ceva ce iti place,fa lucrurile ce iti plac,si scrie pe o foaie tot ce nu iti placea la el, si cand o sa-ti amintesti de el citeste ce ai scris pe foaia aia, el acum se joaca pe tine.da-i tu block definitiv pe Facebook si pe toate, si cauta-ti un baiat serios, gen ca sa cunosti un baiat trebuie sa il cunosti de un an, sau de multe luni ca sa iti dai seama ce persoana este... sper ca ti-am fost de folos