| Lorya a întrebat:

Buna tturor, am prima mensruatie si nu prea ma doare burta dar ma doare spatele, eu fac handbal dar nu am mai facut nici inainte de a-mi veni nici dupa ce credeti? si ce fel de absorbate sa folosesc am auzit ca nu e bine sa folosesti ob-ui. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

E normal sa te doara spatele.Asa a fost si la mine prima data.Sa nu te sperii daca incep sa te doara sanii sau sa ti se umfle.Este bine sa faci sport in zilele acestea, chiar indicat.Always sunt cele mai bune sau poti folosi si ob-uri.Nu are ce sa fie rau doar sa le schimbi la interval de 4-8 ore...depinde de cat de abundent sangerezi.