| Aleqa a întrebat:

tuturor. Am nevoie de un sfat, doua-trei vorbe din partea voastra.

Deci, sa incep cu inceputul.
Mama, are o problema personala cu notele mele... Vreau sa zic ca daca nu iau 10 pe linie sunt un nimic in fata ei, iar colegii ma cam iau peste picior pentru ca sunt cea mai desteapta din clasa...
Fetele pe care le cred prietene sunt geloase cand iau o nota buna si incep sa zica ca am arfe si ca imi dau ochii peste cap.
In scoala, sunt cam un nimic. Bag lumea in seama ca am devenit mai tupeista, dar e ceva pe moment apoi ma uita total.
As fi vrut sa ma mut acum... pentru ca poate in alta scoala e mai bine, si n-o sa mai fiu asa urata de toata lumea, si o sa am prieteni care ma apreciaza asa cum sunt.
Dar, am cunoscut un tip foarte de treaba curand ( nu-l plac, el ma place ), si m-a implorat sa nu ma mut de dragul lui... Nici eu nu as vrea sa plec pentru ca mi-ar fi dor de el...
Nu stiu ce sa mai fac cu prietenii astia de rahat.

Help me...Dau fundoi. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu as schimba scoala in locul tau, nu doar din cauza acelui tip, peste tot o sa fii invidiata ba din cauza notelor, ba pentru altceva, deci de asta nu poti sa scapi.
Nu lua pe suflet daca nu ai mereu note de 10, aici nu sunt de acord cu mama ta.
Cu timpul o sa inveti cum sa rezolvi problemele cu colegii, nu trebuie sa iti pasa de ei prea mult, o sa gasesti si tu macar una cu care te vei intelege bine si nu te va invidia.
Don't worry be happy!

http://www.beer.net/m/etc/swf/unix.rulez.org/~calver/funny/swf/behappy.swf

| Aleqa explică (pentru evenso):

Ce frumooos! Multumesc mult de sfat.:*

| evenso a răspuns (pentru Aleqa):

Cu mare placere happy

7 răspunsuri:
| Aleqa explică:

Multuuuumesc tuturor!puppy dog eyes De as putea, v-as da funda la toti.laughing

| Alice23 a răspuns:

Sincer,nu ii baga in seama...asta e o dovada ca nu iti sunt prieteni adevarati, tu, vorbeste cu cine te intelege si cine crezi tu ca iti e aproape sa iti fie bine! si ascult-o pe mama ta ca nu iti vrea rau, vrea doar sa ramai cu ceva in cap pentru ca la liceu si facultate profesorii sunt mult mai exigenti, ai sa vezi, si daca nu inveti nu o sa-ti fie tocmai bine... sper ca te-am ajutat. pupiciiii :**

| Meeela a răspuns:

Pe ce clasa esti?

| Meeela a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te muti, nu doar cei din scoala ta sunt asa. lumea este REA! nu mai este ce era odata, incearca sa te apropii de cineva foarte mult din acea scoala, cu care sa iti petreci pauzele. sunt invidiosi. ceva ce te poate incuraja este acest status care pe mine m-a impresionat si cand este o persoana rea in jurul meu ma gandesc la asta :
Totdeauna îşi atrag invidia cei care se disting... Nu există semn mai bun al reuşitei decât ura şi invidia celorlalţi!

| florianos777 a răspuns:

Parerea mea este ca mama ta exagereaza putin dar sa nu te superi pe ea ca ne vor doar binele ramai la scoala unde esti ca iti va fi bine, felicitari pentru scoala rar mai aud pe cineva ca invata asa de bine