| Ana4456 a întrebat:

Bună tuturor! Am și eu o întrebare, eu săptămâna aceasta trebuie să mă înscriu la facultate și singura fișă care îmi lipsește ar fi adeverința de la medicul de familie, însă medicul meu de familie este în concediu de două săptămânii și va fi în continuare până săptămâna viitoare. Există o altă posibilitate de a rezolva această problemă? Cum ar trebui procedat?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la alt medic care-i tine locul, medicului tau.

Asistentii NU sunt calificati si nu pot semna adeverinte medicale in locul unui medic, ca-i fasl in documente legale si este caz de puscarie.

| LisaJulie a răspuns:

Fără medicul de familie nu se poate, dar eu știu ca trebuie sa aibă vreun asistent asa cum are și al meu, este obligat sa aibă pe cineva