| kpoplovermdm a întrebat:

Am si eu o mica problema. Sunt clasa a 8a si de cand am primit noul meu telefon, nu mai am timp de lucrurile importante cum ar fi invatatul.toata ziua stau pe el si chiar m.am saturat. Oricum..am numai 10 pana acum la scoala, insa vreau sa ma implic mai mult..asa cum o faceam in clasa a7a..anul asta am si examenul si mi.e frica. dati.mi va rog niste sfaturi! Cum pot sa fiu mai muncitoare? Cum sa scap de telefon?

3 răspunsuri:
| JustLittleMe a răspuns:

Cand inveti eu zic sa iti pui telefonul undeva unde sa nu il vezi si asa nu o sa iti mai vina sa te joci pe el. happy

| MihaelaDart a răspuns:

Daca tu ai realizat ca e problema telefonului, poti sa le dai parintilor sa ti-l tina pana cand termini cu clasa 8. Sincer prea mult nu o sa-ti lipseasca, daca tu vrei sa termini bine clasa fara sa te dezamagesti pe tine insuti, poti face o schimbare, caci telefonul nu pleaca nicaieri.

| yekto a răspuns:

Nu stiu daca iti inchipui ce se intampla daca in secunda asta (nu-ti trebuie nici macar o secunda sa iei o hotarare) si zici >>
gata scap de telefon intre orele X si Y si intr-adevar o si faci.
Mi-as dori sa afli