| AndreeaDeea9711 a întrebat:

Am si eu o problema: de prin cls a6a colegii mei ma tot insulta si ma iau la misto iar eu m-am saturat pentru ca am devenit proasta lor. Acum sunt a7a si tot se iau de mine si fac mistouri nasoale de felul in care cred ei cca sunt si arat. imi doresc sa fiu si eu putin mai populara. Imi dati si mie sfaturi de ce trebuie sa fac? Adica sfaturi de moda, sfaturi de cum ar trebui sa ma comport. Ma ajutati?

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Fii tu însuţi! Nu trebuie să te schimbi. Eu spun să nu le mai dai atenţie, să-i ignori total. Probabil le-ai dat voie să se comporte aşa, de aceea fac ce vor din tine. Dacă nu îi bagi în seamă cu timpul vor uita...

| Bris a răspuns:

Pai, nu trebuie sa te comporti altfel de cum esti tu, pentru ca in fierare clasa exista cineva care e batjocorit indiferent ce face iar acea persoana se poate schimba oricand, dar incearca sa te imprietenesti si tu cu cineva si apoi cu altcineva... tot asa pana ce ai incredrea in mai multi ca sa ai si tu sprijin cand te ei in gura cu ei ca daca nu prinzi atitudine atunci tot asa o sa ramai.Pentru inceput incearca sa te uiti prin jurul tau in timpul orelor si ca observi comportamente ale mai multor persoane si incearca sa le imiti o vreme pana ce te imprietenesti cu cineva si apoi te poti personaliza un pic cate un pic. Bafta!

| ExpertoTpu a răspuns:

Invata,arata-le ca poti,ca ai vointa si ambitie,si nu esti o oarecare fata,nu trebuie neaparat sa fi populara,trebuie sa fi tu, scoala e facuta pentru cei care vor sa invete, nu sa isi etaleze imbracamintea.Si pana la urma ce treaba ai tu cu colegii tai.Ei rad ca nu au ce face, dar daca te descopera pe tine ca persoana nu o sa mai fie asa de amuzati de prezenta ta.Ia initiativa, incearca sa fi remarcata prin ceva folositor happy

Succes! happy

| AndreeaDeea9711 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi happy Pana acum nu ma gandeam ca nu trebuie sa ma schimb delochappy