| TTdsIulia a întrebat:

Buna tuturor, as dori sa specific de la inceput ca dau funda pentru cel mai sincer raspuns. am o problema, sunt depasita de situatie si chiar as vrea ajutorul vostru. Este vorba despre o prietena ( 15 ani ) care la o petrecere s-a indragostit un baiat ( 17 ani ), baiatul are prietena. ei se cunosteau de mult, vorbeau, iar un moment au ramas singuri intr-o camera, baiatul a luat-o in brate, ii vorbea frumos, i-a pus mainile pe fund dar nu a facut nici un gest prin care sa o faca sa se simta prost. Fiind primul baiat, fata nu a reusit sa si-l scoata din cap dar nici sa insiste nu poate deoarece cum am mai zis are prietena. Anul ce a urmat s-a intamplat acelasi lucru, poate chiar mai intens ca prima data. Personal nu cred ca o iubeste pe acea fata care oricum o sa se mute luna viitoare, si nu se mai intoarce in tara.

Credeti ca sunt sanse pentru o relatie? ce ar trebui sa fara prietena mea. Va rog, fara raspunsuri gen " A fost. Sa il uite " pentru ca abia acum PUTEM VORBI DE SENTIMENTE.

Baiatul este sensibil si nu ar rani-o niciodata intentionat, de asta sunt sigura. iar ea este de asemenea sensibila si pune suflet in tot ceea ce face, nu stiu daca este iubire dar este ceva puternic indiferent de " denumire "

4 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Daca zici ca baiatul este intr-o relatie atunci prietena ta ar trebui sa il intrebe pe el ce simte pentru ea. Poate el le place pe amandoua, poate ii este greu sa se desparta de cealalta fata ca sa nu o faca sa sufere.Acum orice e posibil asa ca prietena ta ar trebui sa poarte o discutie cu el si sa il intrebe ce sentimente are pentru acea fata dar si pentru ea, daca ar fi dispus sa intrerupa relatia ca sa fie impreuna si in cele din urma daca s-ar intampla asta, cum s-ar descurca daca ar avea o relatie la distanta. Poate asta este un alt motiv pentru care baiatul ezita sa vorbeasca cu prietena ta, poate nu are incredere intr-o relatie la distanta si nu vrea sa faca mai mult rau.In orice caz cea mai buna solutie este cumonicarea.
Bafta!

| AndreeaaD a răspuns (pentru AndreeaaD):

Scuza-ma se pare ca am citit gresit.Am inteles ca el pleaca din tararolling on the floor
Oricum tot trebuie sa vorbeasca cu el, iar el sa isi puna ordine in ganduri si sa decida ce vrea.
Sorry, din nou!hee hee

| rock231girl a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa incerce un timp sa fie impreuna daca se iubesc indiferent de context. Poate sa mearga sau nu, dar doar de ei depinde.

| Allexandraaay a răspuns:

Poate sa ii dea o sansa. Baiatul poate o iubeste dar nu vrea sa o faca pe cealalta fata sa sufere.Sunt sanse pentru o relatie.Trebuie sa lupte pentru el daca il iubeste.