| BiaBybbyBia a întrebat:

Buna tuturorhappy. As vrea sa ma ajutati si pe mine. La scoala este un baiat pe care il plac. Eu am 14 ani, el aproape 13. Baiatul e super. Problema este ca eu il plac, el ma place(tot timpul se uita la mine, zambeste, glumeste...chestii din astea) dar daca el ma place de ce nu zice sa fim impreuna? Adica se vede ca ma place dar atunci ce il opreste sa nu zica asta? Astazi 14/01/2014 nu am votbit deloc unul cu altul. Doar ne/am privit si atat. Care este treaba?, ca eu nu prea inteleg.Cum sa vorbesc cu el fara sa zica ca sunt disperata? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Robytzu77 a răspuns:

Poate si el simte la fel cum zici tu disperat sa iti zica poate crede ce crezi tu despre el incearca daca esti asa de sigura pe tine nu este nici o rusine

| BiaBybbyBia explică (pentru Robytzu77):

Pai da dar sunt fata si baietii fac primii pasul. Daca e as vrea macar sa il provoc la discutii. Ca doar asa aflu mai multe, dar nu stiu cum sa fac asta ca sa nu zica ca sunt disperata ca asa nu ii va mai placea de mine. sad

| Skylar a răspuns (pentru BiaBybbyBia):

Bingo,baietii fac primii pasul, dar cand e vorba de sex. Daca ai chef de ceva serios abordeaza-l tu.

| BiaBybbyBia explică (pentru Skylar):

Pai si cum sa ii spun? Nu vreau sa par penibila. Va rog ajutati-ma. Daca el nu accepta si o sa ma vada dupa aia gen "uite-o si pe aia. Vroia sa fie cu mine." De asta imi este cel mai frica.

| alexutza1709 a răspuns:

Asa se intampla si la mine in clasa eu am 13 aproape iar colegul meu este cu o fata de a 8 ea a facut primul pas si sunt impreuna de aproape 8 luni