| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna tuturor, buna TPU :*!
Eu nu mai inteleg unii baieti din ziua de astazi.Cum sa te desparti de o fata din cauza ca are un zambet putin stramb(ma refer atunci cand zambeste)? Sincer eu cand am auzit am ramas putin socata adica nimeni nu este perfect si nici nu o sa fim deoarece toti avem defecte..este vorba de prietena mea cea mai buna. iubitul ei s-a despartit de ea din cauza asta si eu am ramas putin mirata dupa care chiar m-a socat putin..si eu am un zambet putin stramb cand zambesc pentru ca nu sunt nici eu perfecta si cand am auzit asta m-am speriat deoarece m-am gandit si eu ca daca viitorul meu iubit imi va face la fel as suferi destul de mult mai ales atunci cand sunt indragostita de el ...Baieti voi chiar va uitati la fiecare defect al unei fete si daca nu va place putin ceva la ea ii dati papucii? Daca iubiti cu adevarat acea fata inca si atunci ati face asa ceva? De ce ati face o fata sa sufere dupa voi cand stiti cat de mult tine la voi si cat de mult va iubeste?

Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

Sincer...sunt doua variante.1. E in cautarea "fetei barbie"..si care cu siguranta nu o va gasi asa de repede..sau niciodata.2. Nu stia cum sa faca sa se desparta de ea. probabil.a gasit pe una mai "buna".dar sincer. daca stau sa ma uit in oglinda..si eu zambesc stramb..probabil..dupa parerea mea..asa zambesc fetele frumoasehappy incearca sa iti incurajezi prietena: si spune-i asa: daca el ar fi fost persoana cea mai buna pentru tine, ar fi ramas cu tine, dar asta inseamna ca ce e mai bun, urmeaza. Inseamna ca Dumnezeu vrea ce e mai bine pentru ea, si a vrut sa nu mai fie cu acel baiat, chiar daca ea il iubea, mai bine ca s-a despartit de el acum, decat mai tarziu..cand poate ca l-ar fi iubit foarte mult. Sa nu fie trista, in viata sunt si bune, dar si multe rele. Sa se gandeasca, viitor ei ii sta in fata, si atata timp cat a fost cu un baiat, cu siguranta este frumoasahappy Si adevaratul print, e spre drum spre ea. Cine stie prin cate trece si el, ca sa ajunga la eahappy Sper sa te simti si tu mai incurajata, dar si eahappy :*

| AllleAlllexandra explică (pentru HeiSuntNati):

Iti multumesc mult pentru raspunsul tau :*! Mi-ai fost de mare ajutor happy!

| HeiSuntNati a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

Cu multa placere :*

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Sincer nu cred ca asta era adevaratul motiv pentru care s-a despartit de ea. Probabil ca se plictisise si nu a avut ce alt motiv sa spuna. Oricum este clar ca nu a tinut la ea si imi pare rau sa iti spun, dar cred ca pentru el, prietena ta a fost doar o distractie. Asa ca sfatul meu ar fi sa isi vada de viata ei si sa nu piarda vremea pentru un asa destept, pentru ca nu merita.
Nu trebuie sa iti faci griji pe viitor. Este posibil sa ajungi sa fii si cu vreun destept care sa se desparta de tine, pe cine stie ce motiv, insa asta nu ar trebui sa te impiedice sa incerci. Daca o sa te inchizi in tine de frica sa nu fi parasita, s-ar putea sa ratezi si sansele in care vei intalni pe cineva care chiar sa te aprecieze.

| AllleAlllexandra explică (pentru OoBunnyoO):

Iti multumesc mult de raspuns happy! M-ai ajutat mult cu raspunsul tau :*!