| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor.
Ca să încep, prietena mea este penticostală, când am început să vorbesc cu ea eu eram în Anglia, la fel și ea și tot vorbeam la telefon și am ajuns sa fim impreuna, gen relatie la distanta. Eu am plecat din Anglia si ea a ramas acolo.
Acum sincer apelez la cei care au avut de a face cu fete penticostale, adica ea imi spune ca nu ma va insela ca isi respecta religia ca face pacat, mentionez ca are 18 ani.
Eu nu pot sa nu spun ca nu am incredere in ea, dar nu am de unde sa stiu daca mai vorbeste cu cineva.
Ea mai are 3 zile si vine in Romania si ne vom intalni.
Dar voi ce credeti? Adica de fiecare data ea imi spunea daca un baiat îi dădea mesaj dar ea le spunea ca are prieten, aici merg pe încredere dar nici eu nu știu sigur.

6 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Ori ai incredere in ea, ori nu ai.
Niciodata nu lasa religia sa fie un factor de decizie. Poti sa fi ortodox si sa fi nesimtit si sa inseli sau un om bun.Religia nu are legatura cu calitatile morale ale unei persoane.
Dar daca nu ai incredere in ea insa, nu are rost sa continuati.

| Panamax a răspuns:

Pai si de ce nu ar avea voie sa vorbeasca si cu altcineva? Cine naiba te crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Mergi pe încredere dacă îți place de ea. Ca nu o sa te însele.