| Vivi1234 a întrebat:

Buna tuturor,cum as putea sa-i zic bărbatului fostei mele prietene pe ascuns că ea îl inseala cu toți și el nu vede,nu de alta dar se da la soțul meu când era prietena cu mine,venea în fustă scurtă se aplecă în fața lui etc.Mi e milă de soțul ei pentru că e prea cuminte și sta mai mult înafara și îi dă dreptate in toate,numai suport așa prefăcută și mai mă și barfeste aiurea,știu sunt malefica ????vreau sa afle subtil nu"de la mine", mai au și conturi de Facebook Instagram la comun deci, idei????

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rupe relatia cu femeia aia, daca iti este frica de ea, ca de-si pune mintea si afla ca-i faci rau, iti ia si barbatul tau.

| sierra1 a răspuns:

"cum as putea sa-i zic bărbatului fostei mele prietene pe ascuns că ea îl inseala ...idei?"

vezi-ți tu de familia ta, ok?

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai dovezi? Daca ai dovezi fa un cont fals de Facebook si trimite-i poze, filmulete. Daca nu ai dovezi stai in banca ta pentru ca nu stii ce e la ei in familie, poate ea inseala si ai inteles-o gresit sau poate el inseala si ea face asa din razbunare. Dar ai grija ca daca ii spui lucrurile alea sotului ei, ea o sa stie cine a fost si o sa-ti faca scandal

| Madaxo97 a răspuns:

Ai răbdare să vină în țară si mergi si vorbești cu el, sau îi lasi un bilet, o scrisoare ceva, sau ii aflii nr de telefon și îi lași un mesaj. Bine era sa ai si dovezi, nu doar presupuneri că îl înșeala, nu trebuie să te strofoci prea mult, mai bine îți vezi de treaba ta, karma își va face efectul în curând, sau probabil și el știe ce se întâmplă sau bănuiește, fiind plecat mai mereu, probabil si el face același lucru cu altele.

| aledior123 a răspuns:

Dacă te bârfește și e rea să știi că nu te pedepsește Dumnezeu dacă îi spui săracului bărbat ce face fosta ta prietenă.Ba chiar îi faci un bine, îsi dă seama că a greșit și nu mai trebuie să te bârfească. Sugestia mea ar fi să îți faci un cont fals de Facebook cu un alt nume decât pe cel care îl ai(atenție! să nu fie a altei persoane cunoscute de ea sau de tine, de preferat inventat)și să îi spui omului ce face femeia respectivă.Ar fii și mai fain să îi spui mai in detaliu. Sper că te-am ajutat!