| niciunnume19 a întrebat:

Daca vreti sa ma ajutati cu un sfat ar fi ok, chit ca e ce vreau sa aud sau nu.

Deci, pe facebook am inceput sa vorbesc cu un baiat din orasul meu, pe care posibil sa-l fi vazut din intamplace de 2-3 ori in viata mea. Am inceput sa vorbesc cu el si imi place cum gandeste, si arata si bine (nu sunt genul de fata care sa vb cu un baiat doar pentru faptul ca arata bine ). m-a intrebat dupa doar cateva zile daca vreau sa iesim la o plimbare insa nu puteam. a doua zi m-a intrebat daca vreau sa iesim iarasi si, desi era 00:00 le-am spus alor mei ca merg la o colega si revin in 10 minute..am fost cu el afara si prin putinele chestii care am reusit sa ni le spunem,el mi-a spus ca ar vrea sa fie mai mult intre noi, insa mi-a spus acest lucru dupa ce a baut putin vin fiert (de ziua lui,cu prietenii ),apoi m-a sunat tatal meu si a trebuit sa plec. A doua zi l-am chemat eu afara, motiv fiind iesirea cu catelul, iar el mi-a spus ca iese sa imi vada catelul. dar problema e ca el are o prietena cu care mai e impreuna, desi nu mai tine la ea pentru ca e foarte geloasa, imi spusese ca daca se mai cearta o data nu se mai impaca.

Problema mea este, el oare ma place? Noi cand vorbim ca amicii cand ca doua persoane care se plac, nu mai stiu ce sa inteleg straight face. Multumesc! :*

1 răspuns:
| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a răspuns:

Hey, asculta, nu trebuie sa te ingrijorezi. Sunt multe feluri prin care poti sa afli daca te place.

1. Cel mai simplu: intreaba-l direct in fata.
2. Spune-i unei colege de-a lui sa il intrebe daca o place pe fata x(fata x esti tu)
3.Fa-ti un facebook cu un alt nume si cerei cerere de prietenie. Apoi prefate ca esti o colega de a ta si intreaba-l daca te place.
Mai sunt si alte moduri. Doar ca eu nu mai stiu altceva.Fi creativa si ea exemplu ceea ce ti-am scris