| aleexkdos90 a întrebat:

Bună tuturor, eu m-am mutat pe științe sociale, liceul respectiv mi-a acceptata transferul și cel vechi a trebuit să-mi dea un aviz: pozitiv sau negativ. Mi-au dat negativ, bine oricum nu m-a afectat din moment ce liceul unde merg acum mi-au dat aprobarea. Când am fost la liceul vechi sa iau niște harti, mi-au spus niște lucruri nu tocmai frumoase, că eram un copil bun și că de ce am plecat, ca nu a meritat si într-un fel m-au jignit pentru alegerea asta, și nu voi ține pasul acolo. Liceul unde voi merge acum mi-au comunicat foarte frumos și mi-au spus că este dreptul meu, dreptul elevului, și fiecare avem dreptul acesta. Inițial am fost la un liceu tehnologic și cel mai probabil, nu prea au vrut, că pierd copii. Mă simt copleșită de toate acestea emoții și sentimente, din cauza acelor vorbe. Eu știu că mă voi descurca la noul liceu, dar toate jignirile care mi le-au spus cei de la vechiul liceu mi-au dat o stare mai proasta, suntem oameni, avem aceste stări. Cum ar trebui să-mi gestionez aceste emoții?

1 răspuns: