| Deny1333 a întrebat:

Bună tuturor!
În primul rând, vroiam să vă întreb: Ce părere aveţi de noua încercare de a salva TPU?
Eu am vrut să comentez ce aş prefera să fie schimbat la acest site pentru a deveni măcar cu 50% mai bine organizat şi mai "serios"; dar m-am mulţumit doar cu citirea obiecţiilor altor utilizatori. În mare parte, sunt de acord. Dar în privinţa restricţionării celor cu replici "acide" nu sunt de acord. Adică, oameni buni, măcar cineva se chinuie să arate realitatea, că doar nu-i totul "lapte şi miere". Deci, tind să cred că ar trebui să se permită postarea acestor tip de comentarii mai ironice, dar la cuvintele vulgare să se pună măcar nişte steluşe dinalea.
Întrebarea 2: Ce părere aveţi de "deştepţii" addicted to "Stupid" şi "Nefolositor"?
Mie-mi pare că: ori nu au ce face şi oferă "Stupid" din pură plictiseală, ori nu ştiu ce înseamnă. Şi aici nu mă refer la toţi utilizatorii care acordă "Stupid" unui răspuns (unii chiar au dreptate, frate!), ci la cei care abuză de "butonul" ăla.
Întrebarea 3: (am mai spus asta şi-ntr-un răspuns la întrebarea lui @Sconsc, parcă) Ce părere aveţi dacă înainte ca un utilizator să se înregistreze pe TPU, ar parcurge un test de inteligenţă?
Întrebarea 4: De ce nimeni nu ia măsuri împotriva ţâncilor frustraţi de pe-aici? Adică, pe bune!, unii mă disperă!
Şi da, ştiu! Şi eu am aproape 13 ani, da` parcă nu-s chiar aşa. (sau poate sunt mai rău tongue )

Mulţumesc celor ce binevoiesc să răspundă întrebării! happy

P.S.1: Îmi cer scuze că v-am supus unui asemenea post. Nu-mi vine să cred cât am scris. Mi s-ar potrivi apelativul de "moară stricată", oare?hee hee
P.S.2: Nu promit că dau renumita fundiţă. Nu le am cu aşa ceva. oh go on

*se gândeşte dacă întrebarea îi va fi raportată şi, de ce.*
D.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, eu consider că eliminarea fundiţelor ar elibera site-ul de greutatea unor probleme. Cât despre test iq...de unde nu este, nici Dumnezeu nu cere. Nu am nicio problemă cu cine intră pe site, dar regulile să fie respectate şi ban-ul care se dă să fie pe IP, cu restricţionarea pe viaţă. Cât despre răspunsurile acide, recunosc că şi eu mai apelez la aşa ceva (mai ales când sunt înjurat), însă atunci când cuiva nu îi pasă şi doar îţi dă stupid fără să citească, e trist. Şi da, e drept, unii abuzează de acest buton. Oarecum cred că dacă alţii au mai mulţi stupizi, ei sunt mai deştepţi sau numărul mare de fundiţe îi face mai inteligenţi...
Oricum, această încercare este binevenită şi am toată încrederea că, cu o grijă corespunzătoare, site-ul va fi curăţat în cea mai mare parte.

4 răspunsuri:
| Deny1333 explică:

@Raul9004: ei bine, mă bucur că nu sunt singura care gândeşte astfel. în privinţi stupizilor, nu ştiu dacă se simt ei mai inteligenţi dar mie-mi pare o autocaracterizare care spune totul pentru cei ce au acest obicei.
Mda, cu fundiţele nu am nimic... spun doar că mie nu-mi ţin de cald şi nici nu îndeplindesc minuni. E alegerea celor ce vor să ofere aşa ceva, dar nu suport milogii care cer funde. Oi fi rasistă, cine ştie? thinking
Eu îmi doresc să cred că se vor rezolva măcar majoritatea problemelor. Dar, sunt mai realistă/pesimistă de fel (depinde de fiecare). Nu cred până nu văd!

D.

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
1. Si eu am vrut sa spun cate ceva, dar m-am multumit doar cu citirea altor pareri ale altor utilizatori. Cand mi-am facut eu cont pe acest site era mult mai bine. Toata lumea sarea sa ajute, dar acum mai sunt foarte putini de acest fel. In sensul ca majoritatea posteaza niste raspunsuri doar cu scopul de a fi amuzanti si pentru a primi funda pentru ca asa se gandesc ca vor deveni experti si toate cele. In ultima vreme nu am mai constatat nici prezenta raspunsurilor expertilor TPU. Mai sunt o serie de "ajutoare" care scriu ceva si ne dau impresia ca le pasa, iar apoi, la sfarsit: "Funda?". Trebuie sa realizam ca TPU a fost creat pentru a ne ajuta unii pe altii si pentru a primi funde pe merit, nu pe cersit.
2. Cunosc si acesta situatie. Pur si simplu exista intrebari fara sens la care nu ma pot abtine sa spun "Cred ca ai vrut sa te amuzi si nu ti-a reusit.". Voturile "Nefolositor" si "Stupid" sunt date pentru ca cei care primesc raspunsuri de genul aceluia pe care ti l-am scris mai sus se oftica si asta e genul lor de razbunare. Sunt unii care dau aceste voturi pentru ca raspunsurile nu sunt asa cum ar trebui sa fie si acestia sunt utilizatorii care sunt de acord.
3. Depinde ce fel de test de inteligenta. Adica eu cred ca acesta ar trebui sa cuprinda lucruri de genul: greseli de ortografie, exprimare si lucruri legate de limba romana pe care toata lumea ar trebui sa le stie. Am vazut in multe intrebari si raspunsuri ca, pe langa limbajul messenger mai apar foarte multe greseli de ortografie de tipul scrierii fara cratima si a cuvintelor scrise legate in loc sa fie scrise dezlegat si invers. De asemenea, ar trebui facut si un test psihologic (dupa parerea mea) pentru ca am vazut si oameni care isi fac cont doar ca sa isi bata joc de ceilalti utilizatori.
4. Asta este o foarte buna intrebare. Cum am mai spus si mai sus majoritatea fac conturi numai pentru amuzament, nu pentru a-i ajuta pe altii. Acum, acesti utilizatori ar trebui supendati, dar daca nimeni nu face nimic haide sa nu-i bagam nici noi in seama si sa nu le mai raspundem la intrebarile fara sens, astfel dandu-le satisfactie.
Si eu sunt mica. Anul acesta fac 13 ani. M-am gandit ca, totusi sa ma port frumos cu oamenii din moment ce ei au nevoie de ajutor si sa renunt la limbajul messenger aici, deoarece exista persoane care nu il inteleg.
Totusi, sunt curioasa cate raspunsuri vei mai primi la intrebare, din moment ce nu ai promis fundita.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| Deny1333 explică:

@Flavii:
uite, ce mă bucur că mai sunt persoane de vârsta mea ce au concepte asemănătoare mie! happy
mi s-au părut inteligente răspunsurile tale şi-ţi mulţumesc pentru ele. big grin
ei bine, cine vrea să răspundă fără a avea certitudinea că va primi fundă e binevenit.
D.

P.S.: ai putea să-mi laşi mesaj cu adresa ta de Y! M? ca să putem discuta şi pe mess, pe mai multe teme. doar dacă vrei, of course. happy

| MissJupiter a răspuns:

Parerea mea este cu uni abuzeaza de butonul"stupid", iar alti il apasa doar pentru a se razbuna pe cineva care spune adevarul chiar care nu este totdeauna roz. Raspunsurile mai acide uneori ne sunt de folos deoarece ne trezesc la realitate atata timp cat sunt in oarecare masura cenzurate. Un test de inteligenta ar reduce foarte tare numarul utilizatorilor TPU laughing deoarece nici unul din acei copii mici care doresc sa se inscrie pe TPU doar pentru a pune intrebari despre vedete nu la-r trece.