| JustMe324 a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un router wirelles pentru laptop, dar am si un calculator si as vrea sa pot folosi wirellesul si la calculator. Cum pot pune pe pc wi'fi? sau ce alta modalitate de a folosi wi'fi cu pc-ul ar mai fi? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| moysik a răspuns:

Pai routerul este exact ca un modem are intrarea LAN, unde bagi cablul de net, iar pe langa asta mai are cateva iesiri in care poti sa bagi un cablu de la router la pc.treci datele pe pc(username, password)si ai net la pc.
Apoi dai la laptop la wireless sa caute, si o sa vezi ca iti va gasi usernamul care il ai la pc, dar iti ca cere o parola.ei bine tasteazi aceeasi parola care ai pus-o mai devreme la pc si dai memorare, dupa care poti sa ai internet pe 2 calc.

1 răspuns:
| JustMe324 explică:

Mz mult!