| ViperSniper a întrebat:

Buna tuturor.
ma confrunt cu o problema de mult timp aceasta fiind timiditatea. uitati de exemplu astazi!
am fost la o piscina sa ma scald si s-a intamplat sa vina o colega de la mine din clasa (precizez acuma am trecut a9a deci este vorba de o colega din generala)care mie imi cami placea si eram foarte emotionat.
ma intrebase cum este apa eu i-am zis adanca pe cat de zapacit eram..am incercat sa ies in evidenta cu diferite sarituri in apa si chesti si totusi mereu se uita spre mine cand intorceam capu sa ma uit la ia ea deja ma privea si invers se mai intampla...
intrebarea mea este cum sa scap de timiditate ca na o sa ma duc la liceu in septembrie si vreau sa atag multe fete.
deci sugestii?

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Incearca sa alungi timiditate, dati drumul la cuvinte si totul va fi bine.

1 răspuns:
| ElleEllena a răspuns:

Stiu cum este sa te confrunti cu asta laughing) nu poti nici macar sa te uiti in ochii persoanei respective de teama.Eu una iti recomand sa petreci mai mult timp cu ea astfel te acomodezi mai mult si o sa-ti fie mai usor sa-i spui dupa ce simti. Incearca sa o bagi cat mai mult in seama si sa vb cat mai mult cu ea.