| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Ma numesc Alina si am si eu o problema, sunt complexata k la varsta mea.(14 ani)am inaltimea de 1.53 parintii mei fiin de 1.63-1.65.
Am o colega care era mai scunda ca mine, dar in schimb in vacanta asta sia mai dat drumu' si a mai crescut. Ea mi-a spus ca bea foarte mult lapte in ultima vreme si ma gandesc ca de la asta o fi. Vreau sa mai spun ca eu nu am baut deloc lapte cat am fost mica pentru ca nu imi placea am baut doar cand eram bebe big grin acum am inceput sa beau km 2 cani pe zi. poate poate mai cresclaughing am facut si inot vreo 3 saptamana dar sporturi nu pentru ca.nu's de mineoh go onlaughing Va rog frumos sa ma ajutati:*
Multumesc anticipat, Alina

6 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Eu am facut ani buni inot si am 1, 93 iar sotia mea are 1, 83 si a facut handbal dar conteaza sa faci mult inot!

| Alex >D a răspuns:

Pai sincer. mai mult de 1, 60 nu cred ca poti creste sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu practic nici un sport, cei drept mai joc handbal dar doar cu colegele, si nu regulat, si nu tolerez laptele si totusi am 15 ani si am 1.76, deci cred ca e ceva genetic, in fine toti crestem pana unde ne e randul, dar inotul si sporturile ajuta, lasa,winking te faci fotomodel

| Aries90 a răspuns:

Dar ai abia 14 ani... Poate iti dai drumul putin mai tarziu, doar ai timp sa cresti. Si nu e motiv de suparare, fetele scunde au si ele farmecul lor. Eu am 14 ani, indata fac 15 si am 1.55. Si o prietena de-a mea face 16 si are 1.50, deci nu`i nicio problema. Fiecare cu ritmul sau de crestere. happy

| addictofsk8 a răspuns:

No big deal:]Nu te poti astepta ca sa ai 1.70 daca parintii tai sunt scunzi:[Niic eu nu sunt prea inalta dar ti-as recomanda sa faci mult sport, sa dormi 8-10 ore p noapte si da este bine sa bei lapte pentur ca contine calciu si iti intareste oasele.Pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel, am o inaltime mica.am 15 ani si 1.60 nu ai ce sa faci sa cresti mai ales daca si parintii sunt scunzi.Si laptele nu functioneaza ca si eu beau in fiecare zi de un an si nu am crescut asa ca nu se merita sa incerci. dar daca vrei treaba ta; fiecare persoana se dezvolta diferit deci mai ai rabdare ca vei crestehappy