| deealove a întrebat:

Ma numesc Andreea...am 12 ani...recent in urma cu vreo 5 zile am fost de servici la scoala cu un baiat din cls. a 7 a A de care m-am indragostit! Va rog sa imi spuneti ce sa fac? am aflat ca si lui ii place de mine...si este un baiat serios...deci ce sa fac? ma ajutati! As putea sa am un iubit? eu cred ca un sarut si o imbratisare este Ok...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt a 6-a, ar trebui sa fiu a 7a, si niciodata nu am avut un prieten.
Uite ce zic eu: prieten e ok, dar nu iubit! Un pupic, nu sarut ca oamenii mari si o imbratisare, sa va tineti de manuta e ok... happy Incearca sa nu ai prea multa incredere in el, ca apoi sa nu suferi! Nu ar trebui sa neglijezi scoala... Atentie draga mea... Cand ai vreo problema, sunt aici, imi poti trimite mesaj privat. happy

5 răspunsuri:
| r8driver a răspuns:

Vezi k asta e doar anceputul, cand o s-a se termine ai s-a vii cu intrebarea... ce sa fac k sunt gravida, va rog ajutati-ma.
Eu zic s-a stai an banca ta si s-a pui mana pe carte.
Succes la scoala.

| putzulica a răspuns:

Mi s-a intamplat cand eram de varsta ta. dar mi-am luat teapa. pe fata aia doar am vazut-o si imi placea.winking dar mi-am luat mare teapa...

| Just mE:x a răspuns:

Stii ce cred ca ar trebui sa mai astepti un pic totusi 12 ani... straight facenu stiu eu... ce crezi tu e decizia ta dar poate ar trebui sa astepti un an si vei fi pregatita sa ai "prieten" nu "iubit"caci "iubit" vei avea cu adevarat pe la varsta de 14-16 ani dar poate fii prietenul tau daca va placeti o imbratisaresi...sa va tineti de mana va pupati pe obraz...si km atat pe la 13 poti sa'l pupi pe gura [asta cred eu acum stiu ce tu nu ne vei asculta pe noi ci vei face tot cum crezi ]asa ca succes si app e cu 2 ani mai mare ca tine baiatul probabil are mai multa experienta in relatii de genul' ai grija cum se poarte cu tine sa nu suferi mai tarziu :*

| Cryssy a răspuns:

Buna. Draga mea. te inteleg.pentru ca si eu am fost de varsta ta si cred ca am avut un prieten la acea varsta... Dar eu nici nu stiam ce e ala sarut la varsta aiahee hee... Un pupic e ok. dar sarut...nu stiu.In fine, tinand cont ca suntem in anul 2009.nu mai zic nimic...Ai grija totusi sa nu te faca sa suferi si sa regreti mai tarziu. Te-am pupat.kiss .Si scuze daca am fost cam dura putin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.sa stii k si eu am 12 ani si nu am avut deloc pana acu vreo relatie... dar nu ma grabesc si te sfatuiesc sa faci si uh la fel... dar dc il placi chiar mult e in reguyla sa te ti cu el de mana, sa il pupi pe obraz si mai trz cand relatia mai evolueaza ( cam peste jumate de an), e in regula si un mic sarut acolo. dar nimic fara acordul parintilor k ai sa vezi k ai sa suferi f mult dc te grabest si nu aculti sfaturile altora(nu zic de mine k eu nu am experienta der iti spn pentru ca stiu ce i s-a intamplat sorei mele mai mare... asa ca ascultama ca am mai vzt multe relatii de genu asta din care au avut mlt de suferit fetele... k nici eu nu am fost nascuta ieri)...deci succes