| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor si la multi ani!

Am si eu o problema, vreau sfaturi.; d

Parintii mei pleaca la tara la ora 4 dim maine, si maine seara o sa raman singura toata noaptea pentru prima oara. pf. rolling eyes si mi`e cam frica.mai ales ca n`am mai stat niciodata singura atat timp. si n`am nicio fata mai apropiata asa pe care s`o chem! crying pf. c sa fac? multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
| anonimmmmm a răspuns:

Offf ce sa mai zic de mine, ca am 17 ani si locuiesc singura, intr-o seara m-am uitat la padurea mortii, parca ma atragea sa ma uit, asa e mereu te uiti la ce nu trebuie, dar mam obisnuit, chiar daca aud noaptea zgomote oricum stiu ca este vintul, sau cel putin pe asta dau eu vinabig grinNuti fa griji si sa nu-ti fie frica, incuie usa si geamurilelaughingVa fi totul bine.Succes.Si kurajjj!tongue

14 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Uita'te la ceva comedii bune.si stai cu becul aprins laughing ...nicidecum la ceva horror...serios nu de alta da şi eu îs acum singura şi mor de frică, m-am uitat la Drag me to hell rolling on the floor

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prima data e mai greu, pe parcurs te vei obisnui si vei ajunge sa iti placa.

mira
| mira a răspuns:

Putin curaj. Bucura-te ca pentru o zi esti stapana casei.Nu te apuca sa povestesti altora ca esti singura.

| Aly07 a răspuns:

Asculta melodia aia " Nu mi-e frica nu mi-e frica de bau-bau " :)).
Scuze o mica glm, trebuie sa fii putin mai curajoasa sa fim seriosi nu cred ca mai ai 9-10 ani. Sfat, incuie bine usa si lasa cheia in broasca.
Vorbeste si tu pe mess, joakte ceva in timpul asta poate un www.conquiztador.ro ai si chat :).
A si Sorin, daca fata vrea sa cheme doi baieti ai ceva impotriva :)).
Succes si crede'ma ca nimic nu se intampla daca esti precauta :).

| sorin a răspuns:

Cheama un baiathee hee

| Bia:X a răspuns:

Eu raman acasa singura de 3 4 ori pe saptamanahappy si ce fac... stau pe net, citesc carti, ma uit la tv... si cand imi e somn dorm. mie imi place sa fiu singura acasa:X sa vezi ca o sa-ti placa si tie sa stai singura acasa dupa un timphappy e misto sa te simti stapana pe totlaughinghappy

| BuBuLyNa a răspuns:

Daca nai pe cine sa chemi, joacate la calculator(si inacelasi timp asculta si muzica), intra pe TPU, uitate la tv la ce iti place(dar nu filme de groaza ca o sa ti se faca si mai multa frica)si vorbeste la telefon si pe mess.Bafta! Si mai ceva "de ce tie frica nu o a scapi". pup kiss

| muffin94 a răspuns:

Stai linistita nu o sa ti se intample nimic. Uita-te la niste comedii, citeste o carte. Ocupa-ti timpul astfel incat sa si uiti ca esti singura acasa.

| naty_3185 a răspuns:

Imagineaza-ti ca toata familia este acasam dar ei dorm! poti sa citesti o carte, sa te uiti la tv, sa vb pe mess, diferite activitati! sa ai mereu usa incuiata, si nu deschide la oricine! daca ai vizor, vezi cine este, daca nu, nu deschide la necunoscuti!

| Ove a răspuns:

Lasami id tau de mess si te tin eu de vorba toata noapteahappy. In cazul in care vrei sa dormi asigurate ca usa de la intrare este inchisa si sa nu o deschizi decat la cunoscuti.Nici sa nu iti treaca prin cap chesti din alea cu fantome si nu stiu ce pentru ca asa ceva nu vezi decat la tv.La Multi Ani!

| aymar_8772 a răspuns:

Inchide bine usalaughing

| latexcap93 a răspuns:

Mergi la un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omg surprise
Pe tine te lasa singura? In mine nici nu au incredere sa malase singura ca vai doamne pe cine aduc si ce facem chatterbox. (ma rog au dreptate sa nu aibe incredere )
Uita'te la filme, asculta muzicaa, vb pe mess...
Da sigur gasesti pe cineva cu care sa staiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti fie frica! Gandeste-te ca nu exista fantome sau chestii de genul asta.