| coosmiin a întrebat:

Buna tuturor, tocmai i-am zis unei fete ca o plac foarte mult, dar ea mi-a zis ca vrea sa fim doar prieteni sad si as vrea sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa o fac sa ma placa! Va rog sa ma ajutati fiindca imi place foarte mult de ea si nu as vrea sa o pierd.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SmoKez a răspuns:

Ce sa faci? Faci ca probabilitatea sa devina posibila, ba mai mult sigura. Nu trebuie sa renunti. In cazul in care esti decis sa renunti, stai calm. Stiu cum te simti, insa nu e singura fata ( cu toate ca inima ta spune ca-i aleasa ). Poti fi descurajat sau incurajat, tu alegi. Poti sa lupti in continuare pentru a-i putea ajunge la inima ori poti sa te gandesti ca nu ai vazut niciun rezultat de la ea si ca nu-i interesata de tine. Eu am cucerit o fata care avea iubit de 20+ ani. Mi-a luat 1 luna in care am facut tot ce era posibil sa o conving. In prezent avem 8 luni de cand suntem impreuna si suntem decisi sa ne construim o viata-mpreuna.
Fi tare! De pierdut nu pierzi nimic. Daca tu nu o castigi, nu inseamna ca tu pierzi, ci ea pierde. Te pierde pe tine! Niciodata sa nu te lasi batut sau sa suferi si sa-ti spui " Nu am fost destul de bun. Nu pot sa fac nimic! " etc. Intotdeauna poti, nu arunca vina pe nimeni. Tu doar trebuie sa zambesti si sa faci lucrurile negative sa devina pozitive daca ma intelegi. Fetele sunt diferite ca si noi baietii. Altele devin panarame, altele devin ceva mare ( depinde de dorintele fiecaruia ). Noroc! Sa fi cu capul pe umeri intotdeauna si sa stii ce vrei cu viata ta, asta e unul dintre lucrurile foarte importante!

5 răspunsuri:
| MirelaNicoleta a răspuns:

In nici un caz sa nu o agasezi prea tare. Stai de vorba cu ea ca si cu orice prietena ea acum stie ca tu o placi si urmeaza sa te priveasca altfel decat pana acum adica se va gandi ia sa vad ce pot gasi frumos la acest baiat. in general fetele se indragostesc de baieti siguri pe ei, care stiu ceea ce isi doresc, in care gasesc un prieten de nadejde. daca continui sa insisti posibil ca ea sa incerce sa te evite. mergeti impreuna cu mai multi la film, in parc, la karaoke .......etc

| coosmiin explică (pentru MirelaNicoleta):

Multumesc de sfaturi, dar anul asta am terminat scoala gimnaziala si trebuie sa mergem la licee diferite si nu prea o sa ne mai vedem. Ce sa fac? sad

| SmoKez a răspuns (pentru coosmiin):

Tu ca sa o cuceresti trebuie sa-i devii mai intai cel mai bun prieten. Uita pentru un moment ca vrei sa fi cu ea si incearca sa-i fi un prieten de baza. Cu timpul va avea incredere in tine si-ti va spune secrete sau iti va cere ajutorul, etc. Primul pas asta e. Faceam si eu chestii gen cand eram mai mic. Ma dadeam smecher si nu mai stateam la discutii : Vrei sa fi cu mine? Iar raspunsul de obicei era nu. Nu ma descurajam deoarece incercarea moarte n-are. Succes!

| SmoKez a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te dai batut, indiferent de ce ar spune. Poate spune ca are si pe altcineva, dar nu conteaza. Daruieste-i flori, lasa-i biletele, fa glume daca poti, ai grija de ea, ajut-o la orice ( invatat, in cazul in care trebuie sa care ceva - cara-i tu, etc ). Cel mai important este sa nu te dai batut. Arata-i ca tu chiar ti la ea si o iubesti, insa FOARTE IMPORTANT! : Nu te grabi, " graba strica treaba ". Odata ce te-ai grabit si iar ii spui ca vrei sa fii cu ea sau o intrebi daca vrea sa fie cu tine. s-ar putea ca fata sa ramana confuza si sa nu mai stie ce scopuri ai tu. Succes!

| coosmiin explică (pentru SmoKez):

Multumesc de sfaturi dar anul asta am terminat scoala gimnaziala si trebuie sa mergem la licee diferite si nu prea o sa ne mai vedem. Ce sa fac? sad

| SmoKez a răspuns (pentru coosmiin):

Ce sa faci? Faci ca probabilitatea sa devina posibila, ba mai mult sigura. Nu trebuie sa renunti. In cazul in care esti decis sa renunti, stai calm. Stiu cum te simti, insa nu e singura fata ( cu toate ca inima ta spune ca-i aleasa ). Poti fi descurajat sau incurajat, tu alegi. Poti sa lupti in continuare pentru a-i putea ajunge la inima ori poti sa te gandesti ca nu ai vazut niciun rezultat de la ea si ca nu-i interesata de tine. Eu am cucerit o fata care avea iubit de 20+ ani. Mi-a luat 1 luna in care am facut tot ce era posibil sa o conving. In prezent avem 8 luni de cand suntem impreuna si suntem decisi sa ne construim o viata-mpreuna.
Fi tare! De pierdut nu pierzi nimic. Daca tu nu o castigi, nu inseamna ca tu pierzi, ci ea pierde. Te pierde pe tine! Niciodata sa nu te lasi batut sau sa suferi si sa-ti spui " Nu am fost destul de bun. Nu pot sa fac nimic! " etc. Intotdeauna poti, nu arunca vina pe nimeni. Tu doar trebuie sa zambesti si sa faci lucrurile negative sa devina pozitive daca ma intelegi. Fetele sunt diferite ca si noi baietii. Altele devin panarame, altele devin ceva mare ( depinde de dorintele fiecaruia ). Noroc! Sa fi cu capul pe umeri intotdeauna si sa stii ce vrei cu viata ta, asta e unul dintre lucrurile foarte importante!