| ღLaviღ a întrebat:

Buna tuturor. vreau sa va rog sa imi dati cateva introduceri pentru a comenta o poezie, adica cum sa incep ...si daca se poate sa imi explicati pasii.

Răspuns Câştigător
| JustanApple a răspuns:

PAI poti incepe prin aa spune ceva despre autor de exX a fost un poet.acesta a scris numeroase opere.printre care se numara.In aceasta opera autorul abordeaza ca tema. si asa mai departe, mai scrii si tu ceva.inventezi. si apoi faci referire la expresivitate si dai exemple de figuri de stil. poti sa explici si titlul.rima ritm. daca eul liric isi face simtita prezenta in text. prin intermediul. pronume personale' verbe la persoana i daca da. dai exemple si spui ce transmite si asa mai departe. in incheiere poti sa iti exprimi opinia cu privire la poezie. ce ti-a transmis si asa mai departe sper ca ti-aam fost de folos

1 răspuns:
| ღLaviღ explică:

Mersi