| ღflorinaღ a întrebat:

Buna!
Uite care-i faza...
Nu stiu cum am ajuns sa vorbesc cu colegele mele despre greutate.Si a venit randul meu si cam asa am raspuns;
Am 12 ani si o luna si am 1. 63cm si 40 km.Toate colegele mele au spus sa ma ingras si, la un moment dat, am incercat asta si pana la urma nu am reusit.
Voi ce ziceti? E putin? Chiar sunt anorexica?
Eu una ma simt bine asa cum sunt numai ca atunci cand colegul meu m-a chemat la ziua lui de nastere (sunt fata) ne-am dat pe tobogan (si pentru. critici da, asa se scrie) si, cum eu sunt plata toata am fost ranita la solduri...si pe deasupra mi-am si rupt costumul ba chiar mi-a curs si sange din locul respectiv.
Faza e ca eu am o colega care are 1.57 si 40 kg (ca mine) si ea e slaba si intr-o zi am intrebat-o daca arat ca si i alta fata care arata ca un bat si ea mi-a spus ca da...si m-am simtit cam ciudat.
Si app nu vi se pare ca-s prea inlta? Si prea slaba? Vreau doar niste pareri...

Multumesc!
fundita!

Răspuns Câştigător
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Este buna inaltimea ta, nu ii baga in seama pe ceilalti caci sunt rai si imi pare rau ca toti zic ca esti slaba si sa te ingrasi, daca tu te simti bine asa cum esti ramai asa si nu mai vorbi cu cei care au zis ca esti slaba rau si sa te ingrasi.O zi buna

3 răspunsuri:
| LorenaAnca a răspuns:

Exista persoane care nu reusesc sa se ingrase orice ar face. Poate tu faci parte din acele persoane. Conteaza ca alimentatia ta sa fie variata, adica sa includa legume, fructe si carne. Poate asa e felul tau.
Te pup!

| DaRaspund a răspuns:

Daca asa te-a lasat Dumnezeu e foarte bine. Ai doar 12 ani si ai timpsa nu mai fii "bat"important e sa te alimentezi cum trebuie sa daca asa e felul tau asta e!

| Dede87 a răspuns:

Nu cred ca esti prea slaba pentru varsta ta, la fel sunt si eu, nu te mai lua dupa critici, esti foarte bine asa cum estiwinking