| DjBl3ndar a întrebat:

Un banc scurt. ( funditaaa ) :d

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna. Pe o strada se intalnesc doi betivani, la care unu ii zice celuilalt:
- Acum ma duceam sa te caut.
- Pai du-te ca eu te astept aici…

Ploua torenţial. Un beţiv se împiedică şi cade într-o băltoacă. Cineva vrea să-l ridice, dar el protestează:
− Lăsaţi-mă! Eu ştiu să înot! Salvaţi mai întâi femeile şi copiii!

Gheorghe in prima zi de liceu, diriginta il pune in prima banca cu o fata.Aceasta mai tupeista :
- Ceau numele meu este Virginica
- Incantat …Dezvirginel

O blonda la volan. La radio se aude:
- Ascultati Kiss FM.
Blonda:
- Doamne, de unde stiu astia totul?

O blonda isi suna iubitul si ii spune:
- Te rog vino si ajuta-ma! Am un puzzle nenorocit si nu stiu de unde sa incep!
Tipul intreaba:
- Si ce ar trebui sa iasa?
Blonda:
- Dupa poza de pe cutie, o pisica!
Tipul se hotareste sa dea o fuga. Blonda ii arata masa unde stateau toate piesele. El se uita la piese, se uita la cutie si zice:
- in primul rand, orice ai face, nu ai cum sa asamblezi piesele astea sa arate ca pisica de pe cutie. Apoi ii ia mainile si-i spune: In al doilea rand, vreau sa ne relaxam. Sa bem o cana de ceai si apoi… (ofteaza)… apoi ne apucam sa punem inapoi cerealele in cutie.

Intr-o firma romaneasca….
Directorul către adjunct:
- Ești venit abia de un an și ai reușit să parcurgi toate treptele ierarhice de la simplu
muncitor, până mi-ai devenit adjunct. Ai rezultate foarte bune. Felicitări!
- Mulțumesc tată!

Paraşutiştii săreau dintr-un avion. Sar toţi şi mai rămîne Bula şi cu căpitanul.
- Dom’ căpitan, eu nu pot să sar, zice Bulă.
- De ce, măi?
- Am visat ieri că nu mi se deschide paraşuta.
- Ia, mă, paraşuta mea, dă-mi paraşuta ta şi sări! Superstiţiosule!
Sare Bulă, se deschide paraşuta şi la un moment dat se aude pe lîngă el un şuierat şi o voce de jos:
- Băga-ţi-ai ****-n el de vis…

- Fumati? il intreaba medicul pe pacient.
- Mai degraba as bea ceva, daca tot sunteti atat de dragut.

Culmea dezamagirii: Pe usa sa scrie "FEMEI" si inauntru sa gasesti doar wc-uri...

117. * O blonda era batjocorita si injurata de tot orasul.Ca sa nu o mai recunoasca nimeni, ea si-a schimbat dentitatea parul si a plecat din oras.Pe drum ca sa se asigure ca nu o mai recunoaste nimeni, a oprit la un cioban care era cu oile.
-Buna ziua! zice blonda
-Buna ziua!
-Daca va spun cate oi aveti imi dati si mie una?
-DA!
-101
-Corect!
Ia blonda oaia si pleca.Cand sa plece ciobanu bate in geam.
-Daca va spun culoarea naturala a parului imi dati si mie cainele inapoi?laughing

116. * Baiatul cel mare al familiei isi prezinta prietena blonda familiei.Se aseaza ei la masa si deodata blonda trage un partz.Blonda rusinata nu stie ce sa mai faca.Dar la care tatal baiatului: -Reeeeeeeeeeeexxx! Blonda usurata mananca mai departe.Din nou se repeta acelasi lucru pana cand tatal infuriat se ridica si spune: -Rex! Treci aici! Nu vezi ca se caca aia pe tine?

15. Un supărat intră într-un bar:

- Care vrea bătaie?
Toată lumea terorizată. În sfîrşit, se ridică un tip de 2 m pe 2 m şi mai supărat decît primul şi spune:
- Eu!
- Ei, atunci du-te după colţ, că de acolo am luat şi eu!

39. - Ce ai în sticla aia?
- Apă. De ce întrebi?
- Credeam că ai ceva de băut…

40. Soţia, nervoasă, îi deschide uşa soţului, care trăznea de la o poştă a alcool:
- Presupun, urlă ea, că ai un motiv foarte serios să vii acasă la 6 dimineaţa!
- Da, am, răspunde soţul, micul dejun!

25. - Sunteţi ginecolog?
- Nu, dar aş putea arunca o privire.

30. Ce face un cal pe o pajişte cu canabis? Paşte fericit!

38. Fetele din ziua de azi în liceu învaţă doar două litere şi două cifre: A4 şi X5, începînd cu facultatea învaţă încă două cifre şi o literă: Q7 şi X6.
Din cauza crizei financiare, se vor învăţa alte patru litere: RATB.

20. Ion şi Gheorghe se întîlnesc la un colţ de stradă. Întreabă Ion pe Gheorghe:
- Unde meri, mă?
- Nu ştiu! Da' tu unde meri, mă?
- Nu ştiu!
- No, atunci hai p-aci că-i mai aproape...

28. Ce face o blondă la emisiunea "Vrei să fii miliardar"? Sună un prieten şi întreabă ce să aleagă: fifty-fifty sau întreabă publicul?

De ce sînt atît de iubite bancurile cu blonde? Pentru că sînt uşor de înţeles...

9. Unul mai jerpelit intră într-o bancă. La ghişeu, îi zice fetei:
- Duduie, vreau să depun nişte c****i de bani în c****ul vostru de bancă...
- Domnule, în banca noastra, noi nu permitem asemenea vocabular. Îl chem pe şefu'.
- Care-i problema, domnule? întreabă şefu'.
- I-am zis duduii că vreau să depun nişte c****i de bani în c****ul vostru de bancă...
- Despre ce sumă-i vorba?
- A, un c***t de vreo două milioane de dolari...
- Şi curva asta nu vrea să vă servească?

Sper ca ti-au placut. Pa, pa. kiss

5 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEauhappy
Bula, imbracat in negru, se intalneste pe strada cu un prieten.
De cum il vede, acesta il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bula?
- Iaca mi-a murit soacra.
- Condoleante! Era bolnava, saraca?
- Nu.
- Atunci cum s-a intamplat?
- Am trimis-o la piata sa ia cartofi, sa facem o mancarica, s-a impiedicat, a cazut, s-a lovit la cap si...a murit.
- Si ce ati facut?!
- MACAROANE CU BRANZA

| SweetSecrets a răspuns:

Ce e mic, rosu si bate in geam?
.
- Mos Craciun, in cuptorul cu microunde

Un snur se uita in oglinda pentru prima oara si zice;\
Mamaaaaaaaaaaaaa! Ce siret suntbatting eyelashes

| ßia a răspuns:

Dc a trecut gaina strada.Ca sa ajunga pe partea cealalta.

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Cauta pe www.google.ro bancuri. Vei gasi o sumedenie, dintre care unele, te vor face sa razi cu lacrimi[asta, daca stii sa le selectezi]. Vei gasi scurte, lungi, cum vrei., numa' sa cauti! Sarbatori fericite!

| SfeclaBăăăă a răspuns:

Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".

Ce este o brunetă între 2 blonde? Translator.

Mamă, se vaită o blondă, am ramas însărcinată!
- Însarcinată?! Unde ţi-a fost capul?
- Cum unde, pe pernă.

Fundaa?