| gabiii_8082 a întrebat:

un coleg din clasa a inceput sa-mi dea mai multa atentia, anul asta.si nu stiu de ce.in clasa a 5-a il placeam la nebunie, dar cand a aflat m-a ura! acum vorbeste cu mine. desii cu niste glume de care stie ca ma supar si face asta in continuuare.de ex: la ora de franceza nu a scris bine si i-am zis sa scrie mai frumos.si se stramba din nas dar a facut cum am zis apoi tot se uita la miine sa vada daca ii mai zic ceva.nici nu pot sa-l intreb sau sa intreb pe alt coleg, ca ii va zice! in momentul asta nu-mi doresc nicio relatie cu el pentru ca numai am sentimente pentru el. dar as vrea sa stiu daca ma place! sau sa fac cumva sa aflu!

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

De obicei daca te enerveaza, ar fi sanse sa te placa, deoarece unii baieti considera cicalitul un mod de a flirta, eu cred ca el te place pe tine, dar exista 2 posibilitati:
1)Sa stie asta si sa nu iti spuna
2)Sa te placa si sa iti atraga atentia cicalindu-te
Eu zic ca s-ar putea sa te placa, eventual, daca vrei sa fii sigura, pune si tu o prietena de la alta clasa sa il intrebe, dar in gluma, stii.si asa nu isi va da seamahappy

Bafta! sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| KidoSmart a răspuns:

Pune o colega mai buna sa il intrebe ce parere are despre tine si apoi iti dai seama sau intreaba-l chiar uh(asta nu prea e buna)

| vio122 a răspuns:

Intreaba`l direct.tongue

| gabiii_8082 explică:

Da, imi zambeste si de cate ori este la tabla sau in fata face ceva apoi se uita la mine, sa vada daca-l privesc.sau ieri la romana a trebuit sa dau niste bani, si m-am dus langa el anumea.si am vrut sa ma bag si a zis da-teee maa apoi a zambit.si multe altelelaughing

| Oana_7073 a răspuns:

Hmm thinking poate si-a dat seama ca esti de treaba si vrea sa fiti doar prieteni...de obicei zambeste cand te vede?