| PleaseHelpMeee a întrebat:

Un prieten a trebuit sa se duca la un majorat al unei prietene,iar portarul caminului nu l-a lasat. Portarul a inchis caminul dupa ce prietenul meu a intrat in camin,dar prietenul meu a primit o cheie de la alt prieten care mergea la usa de jos,iar acesta a deschis usa si a sarit gardul caminului, insa portarul si-a dat seama ca el lipseste si maine trebuie sa il intrebe cum a iesit.Va rog, aveti vreo idee sa il ajute pe prietenul meu? Ce ar putea inventa ca sa nu fie dat afara din camin.

3 răspunsuri:
| Puspefaptebune a răspuns:

A-ti chemat diriginta/dirigintele ca ii era rau unei colege sau daca nu ii spuneti ca era deschisalaughing

| PleaseHelpMeee explică (pentru Puspefaptebune):

Cum sa fie deschisa daca portarul a inchis caminul dupa ce prietenul meu a intrat in camin?

| xtjgfk a răspuns:

Pai poate sa ii zica adevarul. portarul ala cel mai probabil nu este atat de prost incat sa fie dus cu zaharelul. eu unul i-as spune adevarul.