| anonim_4396 a întrebat:

unei prietene indepartate i a murit mama.Si as avea nevoie de niste condoleante si incurajari pe masura.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Pai in momente din astea chiar are nevoie de cineva aproape. spune-i "condoleante si suntem alaturi de tine bazeazate pe noi pentru orice ai nevoie."sau ceva de genu care sa-i aline un pic din durere.

| greenyk a răspuns:

thinking

Stiu cat de greu e pentru tine, cel putin imi imaginez. Dar ai o multime de prieteni pe care te poti baza, ma ai pe mine si iti voi fi mereu alaturi. Oricand ai nevoie sa vorbesti cu cineva, poti veni la mine. Si nu uita ca mama ta va avea mereu grija de tine de aacolo sus, si sigur a vorbit cu Doamne-Doamne sa te apere de necazuri. Si o imbratisare calduroasa cred ca sunt destul de sufieciente sa o fqci sa se simta mai bine.

Sa ii transmiti si din partea mea condoleante :-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of, cred ca, condoleante simplu este suficient, pe mine in momentele alea ma faceau sa plang orice cuvinte, lasa numai condoleante, suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai nevoie de condoleante, sa stii ca le poti avea pierzand pe cineva apropiat. Habar n-ai pe ce lume traiesti, nici macar o cerere nu stii sa formulezi. Ah, uitasem... iti doresc multe incurajari.