| Anonim19372515 a întrebat:

Buna! Urmeaza sa merg la liceu in clasa a 9 a si o sa stau la internat. Vreau sa va intreb daca se poate sa aduc lucruri personale de exemplu: patura,perna,uscator de par, placa de par etc. si ce nu este permis

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca se poate aduce ce vrei tu de acasa, in limitele bunului simt si legalitatii, pentru patul, confortul si imbracamintea ta.

Nu recomand sa-ti iei placa de par fiindca nu se permite consumarea electricitatii asa cum vrei tu si apoi, nu este santaoasa fiindca iti arde parul.

| DontActLikeMe a răspuns:

Da, poti aduce ce vrei (tot ce e legal)