| Anileda a întrebat:

V-ati facut vreodata o prietena sau un prieten pe internet, nu neaparat de sex opus, si o persoana cu care nu v-ati cunoscut niciodata dar vorbiti si va intelegeti bine.
Astept raspunsuri.
Va multumesc.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am multi prieteni pe care nu i-am cunoscut niciodata.Incadevil
Dar ne vom intalni noi mai devreme sau mai tarziu.As putea zice ca am o gasca online.Eu le-am facut "cunostinta" tuturor si cand am facut prima conferita a iesit un show pe cinstehee hee

| Bacemi a răspuns:

Da. Nu doar o singura persoana. Ba chiar destul de multe. Si ne intelegem de minune.

| fluturas a răspuns:

Da love struck, chiar multi happy

| BellsC a răspuns:

Daaa.si acum fata e ca si sora mea. O sa ne intalnim noi pana la urma :X

| darii a răspuns:

Da, desigur. Sunt foarte de treaba prietenii "virtuali". Chiar daca uneori ma tem ca cel / cea din fotografie nu e acea persoana pe care o cred e ok, caci ne ascultam si ne dam sfaturi reciproc.

| Crisstina a răspuns:

Da, cred ca fiecare persoana a trecut prin asa ceva.Si faptul ca stii ca esti la o distanta mai mare de acea persoana creeaza un interes mai mare.De exemplu, pe prietenul meu l`am cunoscut intamplator pe net.Sunt de 6 luni cu el si ne intelegem perfect! Orice e posibil! La fel si prieteniile, sunt persoane de treaba si persoane mai putin de treaba, de aceea trebuie sa ai grija in cine te increzi! Orice e posibil!

| eduard89 a răspuns:

O da laughing. Functioneaza foarte bine, prietenii virtuali sunt mult mai ok decat cei din realitate, deoarece ai ocazia sa poti sa vorbesti deschis cu ei, sa iti spui exact ce ai pe suflet, pentru ca stii ca sunt la sute de km distanta si nu pot sa te afecteze in niciun fel.Situatia poate degenera, in cazul in care va placeti, va doriti sa va intalniti, insa din motive necunoscute mereu esuati. Atunci legatura se va oprii, pentru ca nu o sa fi in stare te exprimi la fel de bine la fel cum o faci face 2 face ( vorbesc din proprie experienta )

| cristinutza_8053 a răspuns:

Da de multe ori... ei nu te vor judeca pentru ca nu teau cunoscut personal dar trebuie sa fim ff atenti sa nu devii dependent de ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, 2.

O fată pe care am cunoscut-o acum 1 an şi ceva pe net, am vorbit, ne-am împrietenit şi acum suntem cele mai bune prietene. Vorbim zilnic la telefon dar nu ne-am văzut în realitate pentru că este din altă ţară.

Un băiat cu care m-am înţeles super la început, ne cunoaştem de aproape 1 an dar nu ne înţelegem prea bine...ne ciondănim măcar de 4 ori pe săptămână. Deocamdată suntem certaţi rău...cred că definitiv.

Aşa că multă atenţie în cine ai încredere.