| 2NE1cl a întrebat:

Va place G-DRAGON? Dati-mi mai multe detalii despre el.

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Kwon Ji Yong (coreeană: 권지용, născut la 18 august 1988), mai bine cunoscut sub numele de scena lui G-Dragon (coreeană: 지드래곤), este un rapper din Coreea de Sud, cantaret, compozitor, producător şi model.
După 6 ani ca stagiar în cadrul Divertisment casa de discuri YG, G-Dragon a debutat oficial ca lider şi unul din cele două rapperi pentru grupul coreean Big Bang. G-Dragon a fost implicat cu scrierea, compunerea şi producerea de multe de Big Bang de piese, inclusiv "minciuni", "Adio trecut", şi "Haru Haru".
El a lansat albumul solo de debut, Heartbreaker (2009), care a adus-o singură numarul din acelaşi nume.Albumul a devenit unul dintre cele mai de succes albume ale anului, castigand vanzari de peste 200.000 de exemplare şi de a câştiga premii asiatice Mnet Muzica pentru Albumul Anului. Heartbreaker, de asemenea, a stârnit controverse majore pentru artist, inclusiv acuzaţii de plagiat. După aproape un an de pauza, G-Dragon şi coleg de trupa, TOP colaborat pentru a înregistra şi lanseze albumul HG & TOP (2010).Albumul a văzut lansarea a trei single-uri: "mare mare", "Oh, da," şi "Knock Out", toate care s-au clasat în primele trei poziţii ale diagramă Gaonul, cu "mare mare" devine o diagramă-joben.
Influenţa G-Dragon se extinde dincolo de industria muzicală, având în formă de tendinţe majore în Coreea de Sud. Un control strict asupra Sa chipul şi artă au câştigat-l laudă pentru contribuţia sa la modă, şi conţinutul lui lirice şi compoziţia s-au acumulat-l premii.google-translate.com

Daca vrei mai multe intra aici : http://en.wikipedia.org/wiki/G-Dragon si gasesti mai multe despre idolul tau, daca nu sti engleza poti traduce pe google.translate.com.

2 răspunsuri:
| Denysa2012 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/G-Dragon gasesti aici si daca nu sti engleza dai pe google traducere;)

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

După 6 ani ca stagiar în casa de discuri YG Entertainment, G-Dragon a debutat oficial ca lider şi unul din cei doi rapperi pentru grupul coreean Big Bang. G-Dragon a fost implicat cu scrierea, compunerea şi producerea de piese pentru BigBang, inclusiv "Lies", "Last Farewell", şi "Haru Haru".
El a lansat albumul solo de debut, Heartbreaker (2009), care a adus numărul unu singur cu acelaşi nume. Albumul a devenit unul dintre cele mai de succes albume ale anului, castigand vanzari de peste 200.000 de exemplare şi de a câştiga premii asiatice Mnet Muzica pentru Albumul Anului. Heartbreaker, de asemenea, a stârnit controverse majore pentru artist, inclusiv acuzaţii de plagiat. După aproape un an de pauza, G-Dragon şi TOP au colaborat pentru a înregistra şi lansa albumul HG & TOP (2010). Albumul a văzut lansarea a trei single-uri: "High High", "Oh, Yeah" şi "Knock Out", toate care s-au clasat în primele trei poziţii ale diagramă Gaonul, cu "High High" devine o diagramă-joben.