| anonim_6080 a întrebat:

Buna:*
Va rog frumos sa ma ajutati la o problema de >mate:"
Problema suna cam asa intr-o scoala sunt 920 de elevi, baieti si fete, sa se afle cate fete si cati baieti sunt in scoala stiind ca 80% din numarul fetelor este cu 9 mai mic decat jumatate din numarul baietilor
Multtumesc nticipat:*
Ps celui mai bun rasp dau maine funda iar la restul votlove struck

1 răspuns:
| AdiSt a răspuns:

Pai fete =80/100 si baietii=20/100 asta e schema nr 1 schema nr 2 cam complicata nu pot so scriubig grin imi pare rau ca nu pot sa-ti dau un rasp amplu