| mulinobianco a întrebat:

va rog mult sa-mi spuneti ce sa fac. deci peste citeva zile e ziua de nastere a prietenei mele cele mai bune. ne cunoastem de 2 ani, de pe net. neam vazut de vreo 10 ori deja, pentru ca ea este din alt oras. anul trecut trebuia sa ne intalnim de ziua ei, dar exact in acea zi mi-a murit o ruda si nu puteam. de ziua mea ne-am vazut totusi. si tot anul ziceam ca de ziua ei in 2011 neaparat ne vom vedea. dar acum, citeva zile in urma ea mi-a zis ca ziua ei vrea sa o petreaca doar cu o fata de la ea din scoala. vrea sa plece cu ea prin padure, sa se distreze la maxim. deci eu cum sa procedez? mi-as dori sa ma intilnesc cu ea de ziua ei, dar nu vreau sa iasa ca ii voi strica planurilehappy va rog mult, ajutor, si cit mai multe sfaturi :*

Răspuns Câştigător
| Gina1 a răspuns:

Pai, daca vrea sa isi petreaca ziua de nastere cu alta fata, n-are decat sa si-o petreaca... daca ti-era prietena asa de buna in mod sigur te chema pe tine sa fuga prin paduri laughingwinking... pe de alta parte poate te-a mintit, si vrea sa iti faca o supriza placuta, nu stiu thinking mai vorbeste cu ea pe mess, daca vezi ca nu se poate, las-o baltawinking

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Exact cum a zis si @Gina1 daca vrea sa isi petreaca ziua de nastere cu alta fata si nu cu tine, care se presupune ca esti prietena ei cea mai buna, nu are decat sa o faca.
Poate ca tu o consideri cea mai buna prietena a ta dar poate ea nu te considera la fel.
Ar trebui sa ii spui ca te deranjeaza ca v-ati facut atatea planuri tot anul iar acum te lasa balta pentru o colega cu care se poate vedea oricand.

| Anca95 a răspuns:

Pai. spune-i ca te deranjeaza ca nu s-a tinut de cuvant si ca cu colega ei se mai poate vedea de cate ori are ea chef insa cu tine... mai rar. spune-i o sa inteleaga