| malina_2068 a întrebat:

va rog sa ma ajutati am un coleg care imi trimite poezi de dragoste de pe mess de vreo 10 ori mi-a trimis semnul asta cu inima de pe mess si se tot baga in conversatie cu mine va rog ajutati-ma >.< Funda.

Răspuns Câştigător
| Chauderitza a răspuns:

Buna draga mea! Este complicat.baiatul te pace!
Daca tu nu il placi,spune-i direct. Daca si tu,il placi,spune-i,ca cine stie,poate deveniti un cuplu.
Este foarte frumos din partea lui ce face.Dar daca pe tine te deranjeaza, spune-i sa nu mai faca, ca nu iti place.
Bafta!

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ignora-l la propriu si la firurat, nu mai raspunde la mesajele lui. straight face

| Carmenssitty a răspuns:

Daca il placi, raspunde-i, daca nu spune-i sa nu te mai deranjeze fiindca nu il placi sau propune-i sa fiti amici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i si tu asa: "Ok, inteleg ca ma placi, poeziile sunt foarte frumoase...da' nu vezi ca eu n-am absolut nici un gand sa fiu cu tine? Daca vrei putem fi doar amici.No offence happy ". Sper ca ti-am fost de ajutor big grin.

| Phx a răspuns:

Dă-i foc sau împuşcă-l. :]

| andr3ella a răspuns:

Pur si simplu da-i ignore.Dar nu e p[rea indicat caci ai putea sa-i frangi inima. Spune-i pur si simplu ca nu-l placi si zi sa mai astepte un pic ca poate iti schimbi si tu parerea.Sa-i spui asta in fata...vezi cum va reactiona.Dar inca o data NU FII DURA! FUNDA TE ROGwinking

| Crisu3 a răspuns:

Buna! Eu in locul tau l-as lua deoparte si i-as explica situatia, dar inainte de asta mi-as clarifica si eu sentimentele. Daca tu il placi nu cred ca ar fi vreo problema sa incercati ceva.Dar daca tu nu-l placi mai bine spune-i direct ca tu ai mintea ocupata cu alta persoana si nu are rost sa-l faci sa sufere si mai mult daca i-ai spune ca vrei sa stai cu el si tu de fapt sa te gandesti la altcineva. Sper ca te-am ajutat:*