| IFlori a întrebat:

Buna! Va rog sa ma ajutati cu pareri despre liceele Benjamin Franklin/Dante Aligheri/Victor Babes. In ce ordine le-ati pune pentru admitere la liceu? Ma intereseaza mai ales sa fie o atmosfera buna, sa nu fie violente, agresivitate. Care e mai potrivit pentru un copil mai linistit care vrea la Stiintele naturii? Va rog sa imi raspundeti daca sunteti din liceele respective sau aveti prieteni apropiati acolo. Multumesc mult!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te putem ajuta ca nu a fost nimeni la toate aceste licee deodata ca sa poata face o comparatie si o ordine corecta pentru tine, fiindca parerile sunt personale si usor infleuntabile de experinte personale.

Toate liceele sunt bune si profesorii capabili si buni pentru elevii care invata si merg zilnic la scoala si devin rai pentru cei care nu invata si chiulesc.

Liceele nu se aleg "dupa cat de linistit este copilul, ci dupa materia care-i place si pentru care are atractie.
Daca iti place matamatica si fizica atunci alegi un liceul de mate-fizica sau mate-info.
Deci: in functie de materia la care tu esti "mai tare" si-ti place mai mult, iti aplegi liceul si probabil profesia de viitor.