| AndreiAlecsandra a întrebat:

Va rog sa ma ajutați si pe mine, sunt intr-o mare încurcătură... Mi-am cam căutat-o ce-i drept cu o fată mai mare ca mine, ea avea tangențe cu iubitul meu, am vazut ca ii Tot da mesaje si m-am enervat si i am dat mesaj, mai ales ca și iubitul meu a spus ca se p... pe ea de parasuta am spus sa stea cuminte si ca e o vagaboanta, panarama. Recunosc acum ca poate nu trebuia sa îi spun așa dar am vorbit la nervi. Ea s-a supărat foarte tare si a spus ca mâine ma așteaptă in clasa la mine la liceu sa vorbim fata in fața, mi-a zis si câteva amenințări. Ea a terminat liceul si se zice despre ea ca e bătăușa dar singurul lucru de care mi-e frica este sa vina cu mai multe fete / băieți si sa se ia de mine sa ma faca de ras in toti liceul si dupa sa ma aștepte undeva sa ma bată crying ce să fac acum? Mi-e si frica sa mai ma duc maine la liceu, mai bine Stau acasa maine si poimâine ce fac? Daca da in mine ce sa fac cum sa procedez? Va multumesc mult :*

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da de ce nu-l bagi pe prietena-tu in situatia asta ca pana la urma din cauza lui a pornit totu?

| Laura a răspuns:

Mergi cu încredere şi arde-i un pumn în faţă. Dacă nu vine singură, probabil ţi-o iei, dar de ruşine ea se face.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer? Cred ca meriti o bataie, ca ai jignit-o!
La nervii, mai bine te dai cu capul de pereti, decat sa vorbesti prosti, mai ales despre cineva necunoscut.

Chestia cu lipsitul de la scoala este apa de ploaie, ca poate veni si saptamana viitoare, cand nu te astepti.
Mai bine ii scrii si iti ceri iertare, de la jignirile aduse.

| AndreiAlecsandra explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca am vorbit prost, ea chiar este o panarama atâta timp cat se tine de capul băieților cu iubita. Sau daca nu, spune-mi tu cum se numește o astfel de fatăwinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiAlecsandra):

Atata vreme cat ea are tangete cu iubitul tau, asa cum ai afirmat tu in topic, cred ca-i cazul sa-l strangi pe el de gat, ca el o incurajeaza pe aia, posibil chiar sa o placa si sa-i faca curte, chiar daca tie nu-ti recunoaste.
Eu cred ca adevarul este undeva la mijloc, de aceea fata aia a prins curaj si se tine dupa iubitul tau, pentru ca i-a dat sperante!
Casca bine ochii cum se comporta iubitul tau cu aia, ca-i posibil sa flirteze cu ea in timp ce este si cu tine!

| danay72 a răspuns:

Poti sa ii scriu un mesaj și să îți ceri scuze ca i-ai vorbit urât. Fii responsabilă pentru acțiunile tale.Omul prevăzător vede nenorocirea și se ascunde. Chiar dacă nu vine la scoala, poate te asteapta in alta parte.Mai bine învinge răul prin bine.

| anamariarot a răspuns:

Ia uite-o și pe asta, cică meriți bătaie laughing. Bre metadonna, la ce răspunsuri lași pe aici, poate tu ai merita una.
Dacă dă în tine, apelezi la poliție, iar pe viitor acționează și tu mai matur

| darkprincesskiss a răspuns:

Si eu am avut aceasta problemă in liceu. Si cand a venit la mine cu un caracter josnic si agresiv i-am intors spatele si i-am spus ca nu am ce discuta cu femeile agresive care nu stiu sa vorbeasca civilizat si ea a ramas de rasul liceului pe hol laughing. Si stai linistita ca pe internet toti se dau mari batausi dar in fata nu mai sunt asa. Si spune-i si prietenului tau ca daca vrea sa vorbeasca cu toate fetele sa isi rezolve problemele astea fara sa te bage pe tine.